Başbakan'ın karşısında sesi kısıldı

Başbakan'ın karşısında sesi kısıldı
Başbakan'ın karşısında sesi kısıldı
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sare Aydın Başbakan Erdoğan'ın karışışında konuşurken sesi kısıldı ve öksürdü.

İSTANBUL - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Kadınlar Günü dolayısıyla Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen "Kadın ve Demokrasi Buluşması" programına katıldı. Programda konuşma yapan Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sare Aydın zor anlar yaşadı. Konuşması sırasında sesi kısılan ve öksüren Aydın, su içerek sesini düzeltmeye çalıştı. Aydın yaşadığı olumsuzluktan dolayı özür dilerdi.

Aydın, "Bu konuşmaya, Sayın Başbakanımız'ın önünde, günlerden hazırlanmaktayım. Sadece bu değil, tüm Türkiye 'ye burada buluşan kadınlar olarak bir mesaj vermeyi KADEM olarak hedeflemek arzusundayım. Ne hikmetse böyle bir ses kısıklığı yaşamaktayım, son anda gelişen birşey. Heyecanıma ve sizlerle birlikte olmaktan duyduğum sevince verin" ifadelerini kullandı. Aydın yaşadığı olumsuzluktan dolayı salondan alkış aldı. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/118019311801933

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  "kadın"ın hal-i pür melali - nediyemmahmutmudiyem

  "egemenerkek" karşısındaki kadın'ın durumunu çok güzel özetlemiştir.

  Derste de böyledir herhalde - etufan

  Bu hanımefendi, derste de böyledir herhalde. Durumu çok abartmamayı öğrendiğinde okulda da, başbakanın önünde de rahat rahat konuşur. Hata yapanı yakıyorlar ama olsun.

  EY CHP NEREDESİN DEMOKRASİ - user387760

  Demokrasi ie saltanatın farkı biri tepeden ağağıya, biri aşağıdan yukarıya sahiplenmedir. Saltanat usulü demokrasiyi içimize sindirince elbette ayağımızın bağı çözülür tepe karşısında. sİYASET artık aşağıdan örgütlemeyi kabullenmeli ve saltanat kolayclığından vazgeçmelidir. Lider saltanatı, örgüt oligarşisi ve bir, en fazla iki dönemle sınırlanacak seçilme dönemine geçmeden, adayları parti üyeleri önseçimle belirlemeden(lidere her sıranın yüzde onu kontenjan istediği bölgeden), lideri , seçmenin yüzde onluk on bölgeden, bir hafta sonu propoganda bir hafta sonu parti üyelerince önseçimle 150 günde seçmeden (2-5 defa tv tartışması yapmadan önseçime katılamaz, üyelerden en fazla imza toplayan beş aday önseçime katılır ) demokrasi gelişmez. Bunu diğer partiler yapamaz. Bu Cumhuriyet kuruluşu, çok partiye geçişin köşe başında duran CHP nin üçüncü basamak vazifesidir. CHP bunu tüzükle yapmalı, iktidar olduğuında da seçim kanunu ve anayasaya koymalıdır. Neredesin ey CHP. Diktatör diye şikayet ettiğin liderlerin senin eserin olduğunu hala göremiyormusun?