Başbakanlık için işaret mi?

Başbakanlık için işaret mi?
Başbakanlık için işaret mi?
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun danışmanlarından Ali Sarıkaya, Başbakan Başdanışmanı olarak atandı. Atama Davutoğlu'nun Başbakanlığı için işaret olarak yorumlandı.

RADİKAL- Ankara  kulisleri, AK Parti ’de 27 Ağustos’ta olağanüstü genel kurul kararı alınmasının ardından baş bakan ve genel başkanın kim olacağıyla ilgili en hareketli dönemini yaşarken, Başbakanlığa en yakın kişilerden biri olarak gösterilen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun danışmanlarından Ali Sarıkaya, Başbakan Başdanışmanı olarak atandı. Hürriyet'te Uğur Ergan'ın haberine göre Davutoğlu’nun üniversiteden öğrencisi olan ve sağ kolu olarak bilinen Ali Sarıkaya, Dışişleri Bakanı ile 12 yıldan beri birlikte çalışıyor. Davutoğlu, Sarıkaya’yı en kritik görüşmelerinde bile yanından ayırmıyor. Sarıkaya’nın adı, daha önce de Dışişleri Bakan Yardımcısı olarak geçmiş, ancak bu göreve daha sonra Büyükelçi Naci Koru getirilmişti.
Sarıkaya’nın Başdanışman olmasıyla birlikte maaşında artış olacağı belirtilirken, atama kulislerde “Davutoğlu’nun başbakanlığı için bir işaret” olarak konuşulmaya başlandı.