Başbakanlık'tan Ali Babacan açıklaması!

Başbakanlık'tan Ali Babacan açıklaması!
Başbakanlık'tan Ali Babacan açıklaması!
Başbakanlık'tan Ali Babacan'ı istifası ile ilgili açıklama: "Sayın Babacan MGK hazırlık toplantısına geldi, katıldı. Şu anda da MGK toplantısına katılıyor. Bu iddiaları tümüyle reddediyoruz. Böyle bir şey yok. Aynı şekilde merkez bankası Başkanı Erdem Başçı'nın da istifa iddialarını yalanlıyoruz."

RADİKAL - Anadolu Ajansı'nın Başbakanlık kaynaklarına dayandırdığı haberine göre Baş bakan Yardımcısı Ali Babacan ve Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı'yla ilgili iddialara yanıt olarak kaynaklar, "Başbakanlık kaynakları olarak tümüyle reddediyor ve yalanlıyoruz. İddiaların nereden kaynaklandığını da anlamıyoruz" ifadelerini kullandı.
Babacan ve Başçı hakkındaki iddiaları tümüyle reddeden ve yalanlayan Başbakanlık kaynakları, şunları kaydetti: "İddiaların nereden kaynaklandığını da anlamıyoruz. Biz bu iddiaları kesinlikle reddediyoruz. Sayın Babacan MGK hazırlık toplantısına geldi, katıldı. Şu anda da MGK toplantısına katılıyor. Bu iddiaları tümüyle reddediyoruz. Böyle bir şey yok. Aynı şekilde merkez bankası Başkanı Erdem Başçı'nın da istifa iddialarını yalanlıyoruz."

Erdem Başçı Merkez Bankası'nda kritik toplantıya katılmadı

Babacan istifa etmediyse bunu neden açıklamıyor?

Bakan Yıldız'dan istifa açıklaması: Böyle birşey söz konusu değil