Başbuğ, Sakık'ı Atatürk'e şikayet etti

Başbuğ, Sakık'ı Atatürk'e şikayet etti
Başbuğ, Sakık'ı Atatürk'e şikayet etti
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, 10 Kasım nedeniyle Atatürk'e hitaben yazdığı mesajında, "Dünün eli kanlı teröristleri eski terörist, senin ordularına onur ve şerefiyle hizmet eden komutanlar yeni terörist diye anılıyor" diye yazdı.

İSTANBUL - “Ergenekon” davasının tutuklu sanıklarından eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, 10 Kasım nedeniyle Atatürk 'e hitaben yazdığı mesajında haksızlığa uğradıklarını belirtti.
Avukatı İlker Sezer aracılığıyla açıkladığı 10 Kasım mesajında Atatürk'e hitap eden Başbuğ, “Aziz Atam, ebedi Başkomutanım, seni sevmek 'milli ibadettir'. Bu ibadet sadece milli bayramlar ve 10 Kasım günleriyle de sınırlandırılamaz. Çünkü, seni doğru ve tam olarak anlayabilme ihtiyacını duymaktayız. Duyuyoruz” dedi.


“ESKİ KOMUTANLAR YENİ TERÖRİST OLDU”

Türkiye Cumhuriyeti'nin 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın “Atatürk, seni sevmek milli ibadettir, demiştim. Şimdi, seni anlatmak milli ibadettir, diyorum. Ve gücümün erdiğince onu gençlere anlatmaya çalışıyorum” sözlerini anımsatan Başbuğ, bu konuda karınca kararınca bir şeyler yapmaya çalışarak teselli bulduğunu kaydetti.
Başbuğ, “ebedi Başkomutanım” diye hitap ettiği Atatürk'ün 82 yıl önce Afyonkarahisar'da subaylara, “Subaylar fedakar sınıfının en önünde bulunmak mecburiyetindedirler. Çünkü düşmanlarımız herkesten evvel onları öldürürler. Onları aşağılar ve hor görürler. Subayların yaşamak için bir çaresi vardır. Şerefini korumak” dediğini belirterek, şöyle devam etti:
Bugün görüyoruz ki, dünün eli kanlı teröristleri 'eski terörist', senin ordularına onur ve şerefiyle hizmet eden komutanlar ise 'yeni terörist' diye anılmaktadır. Ancak, müsterih ol. Bizlere yapılan bu haksızlıklar Yüce Türk Milleti'nin vicdanını kanatmakta. Eminiz ki, milletimizin sevgisi ile üzerimizde yeni bir güneş doğacaktır. Rahat uyu, ruhun şad olsun.” (aa)