Başkan Selami Öztürk'ten Başbakan Erdoğan'a slogan yanıtı

Başkan Selami Öztürk'ten Başbakan Erdoğan'a slogan yanıtı
Başkan Selami Öztürk'ten Başbakan Erdoğan'a slogan yanıtı
Başbakan Erdoğan'ın Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu'nda yaptığı konuşmada Kadıköy'deki bir duvar yazısını örnek göstererek 'Bu sloganı asla unutmayın" diyerek Kadıköylüleri konu ettiği konuşmasına Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, yanıt verdi.

İSTANBUL - Başbakan Tayyip Erdoğan ’ın Kadıköylüleri hedef göstermesini eleştiren Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, “Başbakan Kadıköy fobisinden kurtulmalıdır"  dedi.

Başkan Selami Öztürk, şöyle konuştu:

“Kimin tarafından yazıldığı bilinmeyen bir duvar yazısıyla kimsenin Kadıköylüleri töhmet altında bırakmaya hakkı yok. Kadıköy yüzyıllardır her kültürün birlikte yaşadığı bir kent olmuştur. Kadıköylülerin tavrı her zaman demokrasiden, özgürlükten, eşitlikten yana olmuştur ve olacaktır. Bu kültürü yok sayarak, kimse Kadıköylüleri hedef gösteremez. Gezi olaylarının başından beri Kadıköy'de de yapılan protesto gösterileri hep demokratik yapıda geçti. Kadıköy halkına gösterdikleri sağduyudan ve provokasyonlara itibar etmedikleri için öncelikle ben teşekkür ederim." 
Gezi olayları sırasında yapılan taşkınlıklara en başta Kadıköylülerin müdahale ettiğini kaydeden Öztürk, şöyle devam etti: 

“Kadıköylüler, küçük grupların peşine takılıp temel değerlerinden hiçbir zaman vazgeçmez. Kadıköylüler adına Başbakan’a tavsiyemiz öncelikle herkesi düşman gibi görmemesi ve ötekileştirmemesidir. Başbakan artık bir şekilde Kadıköy fobisinden kurtulmalıdır."

BAŞBAKAN NE DEMİŞTİ?
Başbakan Erdoğan , Pazar günü yaptığı konuşmada, gezi eylemleri sırasında Kadıköy'de eylem yapanların duvara “Zulüm 1453’te başladı" şeklinde slogan yazdığını öne sürmüş ve “Bu sloganı asla unutmayın" diye seslenmişti. (DHA)