Başkentte MİT trafiği

Başkentte MİT trafiği
Başkentte MİT trafiği
KCK soruşturması kapsamında MİT'e gönderilen ifade çağrısı Ankara'yı karıştırdı.

Özel yetkili savcının KCK soruşturması kapsamında MİT Müsteşarı Hakan Fidan, eski müsteşar Emre Taner ve yardımcısı Afet Güneş ile iki MİT'çiyi ifadeye çağırmasının ardından  Ankara 'da hareketli saatler yaşanmaya başladı.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Başbakanlık'ta Başbakan Erdoğan ile görüşürken MİT Müsteşarı Hakan Fidan da Cumhurbaşkanı'nın daveti ile saat 14.00'te Köşk'e çıkarak Abdullah Gül ile görüşmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Gül ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın görüşmesi saat 15:50'de sona erdi. Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen haftalık olağan görüşme yaklaşık 1 saat 50 dakika sürdü.

MİT SAVCIYA İTİRAZ ETTİ!
Fidan'ın Çankaya Köşküne çıktığı dakikalarda Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) müsteşarlığı savcılığa görev ve yetkisizlik itirazında bulundu. MİT başvurusunda, 'İfade için Başbakanlıktan izin alınması gerekir. Soruşturma Ankara'ya gönderilmeli' ifadelerini kullandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı MİT'in taleplerini incelemeye aldı.

Bu görüşme devam ederken, Sabah saatlerinde Adalet Bakanı ile görüşen Başbakan Erdoğan bu kez Genelekurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i makamında kabul etti. Orgeneral Özel, haftalık olağan görüşme kapsamında Başbakanlık Merkez Bina'ya geldi. Orgeneral Özel'in şehir dışında bulunması ve Ankara'ya dönüş saati belli olmadığı için görüşmenin Başbakan Erdoğan'ın resmi programında yer almadığı ancak, görüşmenin haftalık olağan görüşme kapsamında gerçekleştirildiği kaydedildi.

Başbakan Erdoğan'ın, bugün saat 17:30'da Çankaya Köşkü'ne çıkarak, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile haftalık olağan toplantısını yapması bekleniyor.