Batman'ın en büyük aşiretlerinden Raman aşireti, HDP'ye katıldı

Batman'ın en büyük aşiretlerinden Raman aşireti, HDP'ye katıldı
Batman'ın en büyük aşiretlerinden Raman aşireti, HDP'ye katıldı
Batman'ın en büyük aşireti sayılan Raman aşireti, düzenlenen program ile HDP'ye katıldı. Aşiretin bölgede 20 bine yakın oy kitlesine sahip olduğu belirtiliyor.

RADİKAL - Güneydoğu'da büyük aşiretlerin HDP'ye katılımı sürüyor. Daha önce AK Parti 'yi destekleyen ancak 7 Haziran seçimlerinde HDP'ye destek vereceğini açıklayan aşiretlerin arasına Batman'ın Raman aşireti de  katıldı. 

Kent Merkezi Dörtyol Kavşağı'nda dün bir araya gelen aşiret mensubu binlerce kişi, HDP Milletvekili adayı Ali Atalan, Belediye Eş Başkanı Sabri Özdemir,Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Hatip Dicle ve Aşiret Liderlerinden Faris Özdemir, buradan yürüyüşe geçerek kortej halinde HDP seçim lokaline yürüdü.

HDP'nin seçim bürosuna geçen partililer ve Batman'ın en büyük aşireti Raman üyeleri, burada vatandaşlara hitap etti. Aşiret Lideri Faris Özdemir, Kürtçe konuşarak, HDP'nin bir halkası olduğuklarını dile getirdi.

Ahmet Türk ve Hatip Dicle de partililere Kürtçe hitap ederek seçimde destek istedi. Yapılan konuşmaların ardından aşiret liderlerine HDP rozetleri takıldı.

Raman aşiretinin bölgede 20 bine yakın oy potansiyeli olduğu belirtiliyor.