Batman'ın en büyük aşiretlerinden Raman aşireti, HDP'ye katıldı

Batman'ın en büyük aşiretlerinden Raman aşireti, HDP'ye katıldı
Batman'ın en büyük aşiretlerinden Raman aşireti, HDP'ye katıldı
Batman'ın en büyük aşireti sayılan Raman aşireti, düzenlenen program ile HDP'ye katıldı. Aşiretin bölgede 20 bine yakın oy kitlesine sahip olduğu belirtiliyor.

RADİKAL - Güneydoğu'da büyük aşiretlerin HDP'ye katılımı sürüyor. Daha önce AK Parti 'yi destekleyen ancak 7 Haziran seçimlerinde HDP'ye destek vereceğini açıklayan aşiretlerin arasına Batman'ın Raman aşireti de  katıldı. 

Kent Merkezi Dörtyol Kavşağı'nda dün bir araya gelen aşiret mensubu binlerce kişi, HDP Milletvekili adayı Ali Atalan, Belediye Eş Başkanı Sabri Özdemir,Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Hatip Dicle ve Aşiret Liderlerinden Faris Özdemir, buradan yürüyüşe geçerek kortej halinde HDP seçim lokaline yürüdü.

HDP'nin seçim bürosuna geçen partililer ve Batman'ın en büyük aşireti Raman üyeleri, burada vatandaşlara hitap etti. Aşiret Lideri Faris Özdemir, Kürtçe konuşarak, HDP'nin bir halkası olduğuklarını dile getirdi.

Ahmet Türk ve Hatip Dicle de partililere Kürtçe hitap ederek seçimde destek istedi. Yapılan konuşmaların ardından aşiret liderlerine HDP rozetleri takıldı.

Raman aşiretinin bölgede 20 bine yakın oy potansiyeli olduğu belirtiliyor.


  http://www.radikal.com.tr/135356613535665

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yazik - O0OO0O

  Etnik siyaset zehirdir. Bunun onunu acanlar, izin verenler, buyutenler cok ama cok pisman olacak.

  kabilegiller ve demokrasi - semapost

  Ve boylece demokrasi tahsis edilmis oldu, yil 2015, troller yenisinden dem vuradursun basari diye memlekete duyurulan haber bu: biz nasil INSAN olmayiz, olamayiz. Ilerici HDP'nin vaadi buysa, tanri bizi gericisinden korusun!

  Aşiret - user1149916

  21.yüzyılda aşiret mi olur. Ancak menfaat çetesi olurlar.

  aşiretler - user420752

  Aşiretler, demokrasi kültürünü bırakın algılaması, konusu etrafında bile gölgesi olmayan topluluklardır. sadece ve sadece çağdaşlık yolunda ayak bağıdırlar ve ancak onu yapabilirler. ATATÜRK ün yarım kalan tek projesidir ve sonuçları ortada dır. HDP ye de yazık olacak.

  HALKLARIN SEÇİM ŞARKISI: - Ali Karatay

  Yar saçların lüle lüle, AKP'ye güle güle!