Baykal: 'Barajı geçsin' anlayışıyla başka partilere oy vermeyin, biz Kızılay değiliz

Baykal: 'Barajı geçsin' anlayışıyla başka partilere oy vermeyin, biz Kızılay değiliz
Baykal: 'Barajı geçsin' anlayışıyla başka partilere oy vermeyin, biz Kızılay değiliz
Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partililere 'Barajı geçsin' anlayışıyla başka partilere oy verilmemesi telkininde bulunarak "Biz Kızılay değiliz, biz CHP'yiz. Değerlerimiz, ilkelerimiz,iddiamız ve her bir oyumuza ihtiyacımız var" dedi.

RADİKAL-Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili adayı Deniz Baykal, Gazipaşa İlçe Örgütü’ne teşekkür ziyaretinde bulundu. Burada yaptığı konuşmada HDP'yi kastederek 'Barajı geçsin’ anlayışıyla başka partilere oy verilmemesi telkininde bulunan Baykal "Biz Kızılay değiliz, biz CHP’yiz. Değerlerimiz, ilkelerimiz, iddiamız var. Her bir oyumuza ihtiyacımız var" dedi.
İlçe yöneticileri ve partililer tarafından karşılanan Deniz Baykal, ilçe binasında partililere seslendi. Ak Parti iktidarının artık sonunun geldiğini söyleyen Deniz Baykal, "Kurumların ve yetkilerinin içi boşaltıldı. Bütün bunların altında yatan amaç keyfi bir iktidarı tesis etmek. Biz ileri demokrasiden vazgeçtik normal demokrasi olsa bize yetecek" dedi.

’AMAN GEVŞEMEYELİM’

7 Haziran seçimlerinde Türkiye ’nin geleceğinin belirleneceğini vurgulayan Baykal, "Bu seçim Türkiye’de yalanla gerçeğin karşı karşıya geleceği bir seçim olacak. Doğru, dürüst, söylediğini açıkça söyleyen, kafasının arkasında ince hesap olmayan, söylediğinin hesabını verebilecek bir siyaset anlayışını Türkiye’de tekrar etkili kılmak zorundayız. Ben günlerdir yollardayım. Serik ve Manavgat’ta güzel çalışmalar yaptık. Serik’te arkadaşlarımız diyorlar ki ’Birinci parti olacağız.’ Sokakta hepimiz gerçekten bunu gördük. Artık Gazipaşa ve Alanya şöyle bir silkiniversin. Gazipaşa’nın silkinmesine ihtiyaç yok aman gevşemeyelim. Sizin bir şeyleri anlamanıza, öğrenmenize ihtiyaç yok. Her şeyi biliyorsunuz ama gevşemeyin. ’Bu defa olacak, bu defa olmadı’ gibi bu duygulara sakın teslim olmayın. Şimdi en hassas zaman. Morali bozmayalım, heyecanı, şevki kaybetmeyelim. Gazipaşa her zaman olduğu gibi bu işin öncüsü olsun" diye konuştu.

"O BÜYÜK KIRILMANIN AŞAMASI ODUR"

Türkiye’nin CHP’ye şiddetle ihtiyacı olduğuna dikkati çeken Deniz Baykal, 'barajı geçsin’ anlayışıyla başka partilere oy verilmemesi telkininde bulundu. CHP’den vazgeçerek, CHP’nin değerlerine hizmet edilemeyeceğine işaret eden Baykal, şöyle dedi: "Aman sakın. Çok ciddi olun. Daha önce de bunu yaptık, hatırlayın. Meclise gelir gelmez, Cumhurbaşkanlığı seçiminde hemen teslim oldu. Halbuki öyle bir vaziyet ortaya çıkmıştı ki Tayyip Bey CHP’yi ’ziyaret edeceğim ve listeyle gideceğim’ demişti. Bize gelecekti, biz de diyorduk ki ’İlla CHP’li seçilsin demiyoruz, bir AKP ’li de seçilebilir. Ancak bunu anlaşarak, uzlaşarak, milletin kararıyla yapmamız lazım.’ O da ’hayır ben istediğimi seçerim’ havasındaydı. Seçemez hale getirmiştik onu. Türkiye’deki o büyük kırılmanın önemli bir aşaması odur.

"HER BİR OYUMUZA İHTİYACIMIZ VAR"

Merhametten maraz doğar. Biz Kızılay değiliz, biz CHP’yiz. Değerlerimiz, ilkelerimiz, iddiamız var. Her bir oyumuza ihtiyacımız var. ’Yeni oy alalım’ diyoruz bir yandan da oraya, buraya savurmak olacak iş değil. Çok dikkatli olun. Üzerimizde böyle baskılar var. Bunlara meydan vermeyelim. Durum iyi gözüküyor. İnşallah Antalya’da güzel bir sonuç alacağız. Sizlere önemli görevler düşüyor. Biz de elimizden geleni yapacağız. Türkiye’nin başını belaya sokmalarına izin vermeyin."

Nurşen SINAV/ANTALYA/DHA

 

 


  http://www.radikal.com.tr/1336043133604318

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kızılay - jumpercoco

  Yıllarca solcuların kanına girmiş MHP'ye Kızılay gibi kan vermeyi bildiniz ama .

  Baykal evine git artık - genc6541

  Bu millet sizi de gördü. Solculukla uzaktan yakından alakası olmayan Baykal gibi onlarca faşist millet vekili var CHP içerisinde. Ben halen insanların sol parti diye neden CHP'ye oy verdiklerini anlamış değilim. Muhtemelen düşünmeden veriyorlar ya da sol'un tam manasını bilmiyorlar diye avutuyorum kendimi. Muhalefeti sadece iktidar partisine yerli yersiz yüklenme sanıp, hiçbir elle tutulur öneri getirmeyen, derdi sadece iktidara gelmek olan ve sırtını başka muktedir güçlere dayayarak muhalefet yaptığını sanan bir partidir CHP.

  HALKLARIN DEMOKRASİ PARTİSİ - user855616

  sizin kızılay gibi çalıştığınız dönemleri çok iyi biliyoruz. 2003 te nasıl recep tayip erdoğana nasıl kızılay yardımı yaptığınız ortada. kimse sizden bir yardım talep etmiyor herkes adından da anlaşılacağı gibi demokrasi ve halkların ortak mücadelesine ve vicdan sahibi olan blok a oy veriyor. bu sizin akp ye yaptığınız kızılay yardımı değil bu yardım yeter artık bende varım çalışmasıdır.

  BAYKAL YİNE TAYYİBİN DESTEKÇİSİ - cyxzt

  Önce milletvekili sonra başbakan yaptı. şimdi de Başkan yapmaya çalışıyor. Bu ülke senin yaptıklarını da unutmayacak. kimlerle dirsek temasında oluğunu da...

  Baykal emeklilikte kalmalı - user919148

  Baykal senin siyasate hiçbir şey veremeyeceğin aşikâr artık bari sessiz kal da böyle katkı ver

  HEY GİDİ DÜNYA HEY...... - Sebodil

  Vatandaş oyunu oyun hakkını verene verir. Siz kollektif akla ve kollektif aklı üreten kollektif zekâya önem verdiniz mi? 2015 YGS fen sorularının biri duvar termometresini okuyabilmekti. 12 yıllık öğretim sonunda duvar termometresini okuyabilmeyi becerenlerin sayısı beceremeyenlerin sayısından az oldu.Tepkiniz,yapıcı bir eleştiriniz oldu mu? Öğretim konusunda tek bir düşünce veya proje açıklayamadınız. Ulûfe dağıtarak oy istiyorsunuz. Orıjinali varken taklite kim değer verir ki?

  Chp liler unutmamıştır 2. - user781727

  Mehmet öcalan, neden yeğeninin adaylığına karşı? demekki öcalan ın ayrı bir anlaşması var. Hdp barajı geçsin istemiyor. Artı, imdat, yardım çığlıklarıyla, bir miktar chp oyunu da harcarsak, 1 puan 2 puan her neyse, allah berek versin. Akp mize ne verirsek artık hesabı, yani kendi oylarından başka, chp li nin oylarını da akp hanesine yazmaya çalışıyorlar. Baykal ı seversiniz yada sevmezsiniz ayrı, ama doğru söylemiş. Ve chp li farkında tuzağın. Hdp nin oyları, urfada, mardinde, bingölde, vanda, sultanbeylide, esenlerde, polatlıda, haymanada. Chp de değil. Sanmam chp liden oy alacaklarını. Doğruyu söylüyorum, Kırmızıya tıklayın,