Baykal: Bir farkları yok

CHP lideri Deniz Baykal, Karadeniz gezisini sürdürüyor. Artvin ve Trabzon'un bazı ilçelerinde vatandaşlara hitap eden Baykal, AKP'nin iktidarda iki yılını doldurduğunu hatırlatarak, hükümetin, eskilerden bir farkının olmadığını ileri sürdü.
Haber: ZİHNİ ERDEM / Arşivi

ARTVİN/TRABZON - CHP lideri Deniz Baykal, Karadeniz gezisini sürdürüyor. Artvin ve Trabzon'un bazı ilçelerinde vatandaşlara hitap eden Baykal, AKP'nin iktidarda iki yılını doldurduğunu hatırlatarak, hükümetin, eskilerden bir farkının olmadığını ileri sürdü. Baykal, şunları söyledi:
"Geçen defa iktidar olanların tümünü vatandaş parlamentodan attı. Bunlar geldi. Millet bunlardan da umduğunu bulamadı, hayal kırıklığına uğradı. Umutsuzluk artmaya başladı. Bunlar da gerekeni yapamadı. Bunların da eskiden bir farkı yok. Vatandaş, 'Eskiler bunlardan daha iyiydi' demeye başladı. Bu, iktidarın başarısızlığının çok önemli bir göstergesi. Türkiye'de yatırım yapılmıyor. Borçlar azalmıyor. Hizmet verilmiyor. Memura verilen zammın tadı tuzu yok. İşsizlik azalmıyor.
'İmkânlar, iktidar yakınlarına'
Gençler memur sınavına giriyor, ama atamaları yapılmıyor. İktidara yakın olanlar bir yolunu buluyor, onların tayini çıkıyor. Adaletsizlik, haksızlık, adam kayırma devam ediyor. İktidar mensuplarının yakınları ve akrabalarına devletin bütün imkânları açılıyor. Hiçbir şey değişmedi, yani eski tas eski hamam. Sadece tellaklar değişti. Hükümet, dış politikada da büyük yanlışlar yapıyor."