Baykal: Bir grup tatminsiz insan

CHP lideri Deniz Baykal, parti içindeki muhalif milletvekillerini uyardı. Muhalefeti 'Tatminsiz bir grup' diye niteleyen Baykal, CNN Türk'te dün yayımlanan 'Kafe Siyaset' programında, şunları söyledi...

ANKARA - CHP lideri Deniz Baykal, parti içindeki muhalif milletvekillerini uyardı. Muhalefeti 'Tatminsiz bir grup' diye niteleyen Baykal, CNN Türk'te dün yayımlanan 'Kafe Siyaset' programında, şunları söyledi:
Huzur tablosunu bozmam: Son genel başkan seçiminde, 'Kavgalı eve kız vermezler, kavgalı partiye oy vermezler' diyerek parti içi kavgayı bitereceğimi söylemiştim. 2004'e kadar CHP içindeki iç ilişkiler eski tablonun dışına çıkarak daha huzur içinde bir görüntü verdi. Şimdiki tabloyu CHP'nin parti içi kültürünü yeniden eski tartışma, çekişme, sürtüşme, sık sık olağanüstü kurultay toplama tablosuna çekme girişimi olarak değerlendiriyorum ve bunu kesinlikle kabul etmem mümkün değil.
Umutsuz psikoloji içindeler: Kurultay talep edenler giderek sınırlı ve etkisiz bir azınlık konumuna geliyor. Bunlar, tatminsiz, istediğini elde edememiş, küskün, kırgın, umutsuz psikoloji içinde bir grup insan.