Baykal-Erdoğan görüşmesi başladı

Baykal-Erdoğan görüşmesi başladı
Baykal-Erdoğan görüşmesi başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal görüşmesi başladı. Görüşme Saray'da değil, Çankaya'daki Dışişleri Konutu'nda.

RADİKAL- CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere Çankaya'daki Dışişleri Konutu olarak bilinen Erdoğan'ın konutuna geldi. Baykal'ı kapıda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan karşıladı. Ankara kulislerini hareketlendiren görüşme saat 12:30'da başladı. Buluşma Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni hükümet kurulması için yapacağı görüşmeler öncesinde gerçekleşiyor. Hurriyet Daily News'a konuşan resmi kaynaklar, görüşme talebinin "parlamento çalışmaları" hakkında konuşmak isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldiğini söyledi.

Baykal'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'yla görüştükten sonra bu davete olumlu yanıt verdiği öğrenildi.Görüşme, Erdoğan'ın konut olarak kullandığı Çankaya'daki Dışişleri Bakanlığı konutunda saat 12:30'da planlandı. Baykal, "en yaşlı TBMM üyesi" sıfatıyla, TBMM'nin açılışını da yapacak.

12 yıl sonra ikinci önemli görüşme

CHP LİDERİ İLE GÖRÜŞECEK

Deniz Baykal'ın görüşme sonrası CHP Genel Merkezi'ne giderek CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek.  

Murat Yetkin yazdı. "Sürpriz Erdoğan-Baykal görüşmesi "

BAYKAL GECE TELEFONLA ARANDI

Görüşme için Baykal dün gece yarısı 24.00'de Cumhurbaşkanlığı'ndan telefonla arandı. Antalya'da bulunan Baykal bu sabah görüşme için uçakla Ankara'ya gitti.Antalya'da bulunan Deniz Baykal'a davetin, en yaşlı milletvekili sıfatıyla açılışta TBMM Başkanlığı'nı üstlenecek olması nedeniyle yapıldığı belirtildi. Deniz Baykal daveti kabul etmeden önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na telefonla ulaşarak bilgi verdi. Kılıçdaroğlu'nun onayının ardından Baykal, Cumhurbaşkanlığı'ndan gelen randevu talebini kabul etti. Baykal, bugün Erdoğan'la görüşmek üzere sabah saat 10.00'da Antalya'dan havayoluyla Ankara'ya gitti. Deniz Baykal'ın görüşme sonrasında CHP Genel Merkezi'nde Kemal Kılıçdaroğlu ile buluşması bekleniyor.