Baykal: Eskişehir'de DSP adayını destekleyeceğiz

CHP lideri, seçime giremedikleri Eskişehir'de, DSP adayı Yılmaz Büyükerşen'i destekleyeceklerini söyledi.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, seçime giremedikleri Eskişehir'de, DSP adayı Yılmaz Büyükerşen'i destekleyeceklerini söyledi.
NTV'nin sorularını yanıtlayan Baykal, CHP Eskişehir örgütünün aday listelerinin zamanında seçim kuruluna veremediğini hatırlatarak, her seçim döneminde buna benzer durumun yaşandığını belirtti. Baykal, geçmiş dönemlerde, belirlenen zamanın geçirilmesinden sonra da listelerin kabul edildiğini, ancak bu kez Yüksek Seçim Kurulu'nun bu konuda bir ilke kararı aldığını anlattı. Baykal, DSP Eskişehir Büyükşehir adayı Yılmaz Büyükerşen'in yanı sıra, ilçelerde de DSP adaylarını destekleyeceklerini ifade etti.

KARAYALÇIN'IN ANKET ÖNERİSİ

Baykal, SHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Karayalçın'ın, CHP'nin adayı Yılmaz Ateş ile kendisi arasında yapılacak ankette kim birinci olursa onun desteklenmesi önerisini reddettiklerini tekrarladı.
Baykal, Karayalçın'ın tek başına aday olduğunu, belediye meclisi için partisinden hiçbir aday gösteremediğini, seçimi kazansa bile belediye içinde karar alamayacağını, dolayısıyla ortaya son derece güç bir durumun çıkacağını kaydetti.