Baykal: Gel benimle tartış!

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yerel seçimler öncesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a 'hodri meydan' diyerek "Gel televizyonda tartışalım" dedi.
Haber: ZİHNİ ERDEM / Arşivi

KOCAELİ/BOLU - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, yerel seçimler öncesi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a 'hodri meydan' diyerek "Gel televizyonda tartışalım" dedi. Baykal, dün de Kocaeli ve Bolu'da halka seslendi:
Televizyonda tartışalım: 3 Kasım genel seçimleri öncesinde televizyonda seninle tartışmıştık. Gerçi sen orada verdiğin dokunulmazlıkların kaldırılmasına yönelik sözü tutmadın. Şimdi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen'e laf yetiştiriyorsun. Sirmen İstanbul'dan aday. Git kendisiyle televizyonların önünde tartış. Onunla tartışmayı kabul etmiyorsan benimle tartış. Çıkalım televizyonların önünde ülke meselelerini tartışalım. Herkes neyin ne olduğunu görsün.
Kök sözünü ağzına alma: Sayın Başbakan CHP'nin kökünün bereketsiz olduğunu söylüyor. Bu kök işini konuşmasan senin için daha hayırlı olur. Çünkü birileri de sana sorar; Senin kökün ne diye. Bizim kökümüz belli. Alnımız açık. Kökümüz Atatürk, Kuvayı Milliye, milli mücadele için mermi taşıyan kadınlar. Kökümüzle ne uğraşıyorsun. Yani biz de senin kökünü mü kurcalayalım?