Baykal kaseti iddiası: Talimat Başbakan'dan

Baykal kaseti iddiası: Talimat Başbakan'dan
Baykal kaseti iddiası: Talimat Başbakan'dan
Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kaydı, Türkiye'den erişimi yasaklanan Twitter'daki @DLMKHACK adlı kullanıcının hesabından 'alt yazılı' olarak servise kondu.

İSTANBUL - İnternete önceki akşam düşen ve konuşmaların tam anlaşılamadığı bir kayıtta, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın, Deniz Baykal’ın yasadışı yollarla gizlice çekilmiş görüntülerinin medyaya servis edilmesi talimatını verdiği iddia ediliyor.
Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen ses kaydı, Türkiye’den erişimi yasaklanan Twitter’daki @DLMKHACK adlı kullanıcının hesabından yayına kondu. Daha önceki telefon konuşması kayıtlarının aksine Erdoğan’ın sesi ve konuşmalarının net olarak anlaşılamadığı ve ortam dinlemesi kaydına dayandığı izlenimi veren kayıt, bu nedenle alt yazılı olarak servise kondu.
Kayıtta, Başbakan Erdoğan’a atfedilen konuşmada, Baykal’ın, CHP Genel Başkanı’yken yasadışı yollarla gizlice kaydedilmiş özel hayat görüntülerinin ‘internette ve televizyonda yayınlanmasını’ isteniyor. 

İnternetten kaseti ben kaldırttım

Watergate gibi skandal, Erdoğan açıklama yapsın


Erdoğan’ın evinin altındaki ofiste ya da Başbakanlık çalışma ofisinde ‘böcek’ adı verilen cihazlarla ortam dinlemesi yapılarak elde edildiği tahminleri öne sürülen kayıtta konuşmalar tam olarak anlaşılamıyor, yer yer anlaşılan bazı ifadelerin bulunduğu kayıtta kesintiler de bulunuyor. Erdoğan’a ait olduğu iddia edilerek yayımlanan kayıttaki alt yazılarla duyurulan sözler şöyle:
“Maalesef çok edepsiz ve ahlaksız şeyler. Burada bir müdahale olması lazım. CHP işin şirazesinden çıktı. Elimizde bu tarz şeyler var yayımlanabilecek belge. ... Bunu versem nasıl yaparsınız? İnternet sitelerine mi pas ediyorsunuz?
Bana gözlüğümü versinler, içeri de girmesinler. Tabii aslında türlü türlü görüntü var. O zaman öyle yapalım, ben şimdi bunu koyayım harddisk de. Ama kayıt çok kötü. Fotomontaj falan filan gibi bir şey diyemez mi? Bilmiyoruz ki böyle ahlaksız bir adam. Ülke için iyi bir şey değil. Bu ülkede CHP gibi bir partide bunun olması... Aslında evveliyatına ilişkin daha iyi şeyler elde edilse...

Eyüp Can yazdı. "Şeytani tuzak!"


Şimdi yalnız yani bunun süratle bilinmesi lazım. Hemen başlayın, hemen şeye yükleyin... Bir yandan bu işin görüntülerini vermek lazım. Bu önemli... Videonun devamını da verelim.
O halde dediğim gibi... Web sitelerinden dünyaya, gerekiyorsa televizyonlardan, belki onlar görüntü vermese de konuşmaları filan verir...
CHP bitiyor. Kılıçdaroğlu için de çalışma yapılabilir ama şey yapılması lazım, gereken dersleri almaları lazım. Bunun devamıyla alakalı konu nedir? Ev içi çekim yapabiliyor musunuz?
Anladım, bizim için ilişkinin şeyi önemli. Bulursanız görüntüsünü konuştuğumuz gibi. ... İşte o tür şeylerde adım atmak lazım. Görüntü varsa gereği yapılır ama görüntü lazım. Yani bu şeyin farkında artık ilişkinin.” (Radikal)