Baykal: Partimiz AKP'lileşmeyecek

Bugün kuruluş yıldönümünü kutlayan CHP'nin Genel Başkanı Deniz Baykal, "CHP İçişleri Bakanlığı'na dilekçe verilerek kurulmuş partilerden biri değildir, onlardan çok farklıdır" dedi.

ANKARA - Bugün kuruluş yıldönümünü kutlayan CHP'nin Genel Başkanı Deniz Baykal, "CHP İçişleri Bakanlığı'na dilekçe verilerek kurulmuş partilerden biri değildir, onlardan çok farklıdır" dedi. Baykal yayımladığı mesajında şunları dile getirdi: "Kurtuluş Savaşı'na önderlik edenler, hangi engellerle mücadele etmiş, o engelleri aşmışsa, CHP de sivil yaşamda o engelleri aşa aşa 81. yaşını tamamlamış ve bugünlere gelmiştir."
AKP iktidarını eleştiren Baykal, "CHP son dönemde, AKP iktidarının arka bahçesini yeniden yeşertme girişimlerine dur demiş, Van'da uyuşturucu baronlarının devlet otoritesini ayaklar altına alan saldırganlıklarının hesabını sormuş, sorumluları yargı önüne göndermiştir" dedi. Baykal, milletvekili ve bakanların dokunulmazlıklarının kaldırılmasında ısrarlı olduklarını yineledi.
CHP'nin hedef tahtasına konduğunu ve AKP'lileştirilmek istendiğini savunan Baykal, "Amaçları ele geçiremedikleri CHP'yi AKP'lileştirmektir. CHP, dün olduğu gibi bugün de oyunları boşa çıkaracak, engelleri aşa aşa iktidar yürüyüşünü sürdürecektir" dedi.