Baykal, Radikal'in 'etik mi?' sorusunu hukukçularına inceletiyor

Baykal, Radikal'in 'etik mi?' sorusunu hukukçularına inceletiyor
Baykal, Radikal'in 'etik mi?' sorusunu hukukçularına inceletiyor
Deniz Baykal, Radikal'in gündeme getirdiği "Baykal'ın seçim sürecini yönetmesi etik mi?" sorusunu yanıtladı. Baykal, hukukçularına sorduğunu ve kendisine bir rapor hazırlayacaklarını belirterek, "Ondan sonra fikrimi ifade edeceğim" dedi.

RADİKAL - Meclis Başkanı adaylığı çerçevesinde liderleri ziyaret eden Deniz Baykal, Ahmet Davutoğlu ile görüşmesi sonrası açıklamalarda bulundu.

Görüşmenin oldukça verimli geçtiğini belirten Baykal, "Karşılıklı görüşmemiz çok yararlı ve verimli geçti. Sayın Başbakan'a verdiği bilgiler için teşekkür ettim. Görüşmeye AK Parti 'nin adayı İsmet Yılmaz katılmadı. İkili bir görüşme oldu" dedi. 

Gazetecilerin, Radikal'de bugün yayınlanan "Baykal'ın seçim sürecini yönetmesi etik mi?" sorusunu sormaları üzerine Baykal, "Bu konuyu hukukçu arkadaşlarıma inceletiyorum. Bana bir rapor verecekler. Daha sonra anlayışımı ifade edeceğim" diye konuştu.

Baykal'ın en yaşlı üye sıfatıyla geçici Meclis Başkanı koltuğuna oturması ama aynı zamanda kendi yöneteceği başkanlık yarışında  aday olması, bu durumun seçim teamülleri ve seçim hukuku ruhuna uygun olup olmadığına dair etik bir tartışmayı gündeme getirdi.

Baykal da bu konudaki kararını hukukçularına danışarak vereceğini ifade etti.

Bu ilk kez oluyor: Baykal'ın süreci yönetmesi etik mi?