Baykal: Tartışmalı ittifaklar içinde değiliz...

Seçim gezilerini Samsun'dan başlatan CHP lideri, "Tartışmalı ittifaklar içinde değiliz, kimsenin gücüne ihtiyacımız yok" dedi.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Tartışmalı ittifaklar içinde değiliz, kimsenin gücüne ihtiyacımız yok" dedi.
Yerel seçimlerle ilgili çalışmalarda bulunmak üzere Samsun'a gelen Deniz Baykal, Büyük Samsun Oteli'nde basın mensupları ile kahvaltı yaptı. Soruları da yanıtlayan Baykal, Genel Başkan Yardımcısı Eşref Erdem'in istifasıyla ilgili bir soru üzerine "Seçim dönemlerinde bazı sorunlar yaşanabilir, diğer partilerde de bunları görüyoruz" diye konuştu. Erdem'in istifasını kabul etmediğini yineleyen Baykal, daha sonra şunları kaydetti:
"Bu arkadaşımız son dönemde ağır bir çalışma temposu içindeydi. Çalışkan dürüst bir insan, bunu herkes biliyor. Tabii istifa herkesin hakkı. Benim de Genel Başkan olarak, bu istifa hakkında tavır hakkım vardır. Ben bu istifayı kabul etmiyorum. O da benim bu davranışımı anlayacaktır ve ona göre davranacaktır."
Seçimlerde ittifak konusunda bir soru üzerine ise Baykal, şunları söyledi:
"Doğru bildiğimiz gibi davranıyoruz. İlkelerimiz doğrultusunda, ülkemizin yarınını gözetiyoruz. Tartışmalı ittifaklar içinde değiliz. Kimsenin arkasına sığınmıyoruz, kimsenin gücüne ihtiyacımız yok. Çizgimiz belli. Halk tutarlılık istiyor. Siyasetlerin karıştığı, kimlik siyasetlerinin karıştığı bir anlayışı benimsemiyoruz."
Samsun'da yerel seçimlerden başarıyla çıkacaklarını da belirten Baykal, ''Çok iyi bir kadroyla seçime gidiyoruz. Samsun halkı da bunu değerlendirecektir. Başta Anakent olmak üzere, başarıyla çıkacağımıza inanıyoruz" dedi.
Baykal, kahvaltı sonrası partisinin adaylarının tanıtım toplantısına katıldı.