Baykal: Teröre taviz yok

Cezaevinden çıkan eski DEP'liler CHP lideri Deniz Baykal'la görüştü. Baykal, DEP'lilere, "Eski milletvekili arkadaşlarım" diye seslendi.

ANKARA - Cezaevinden çıkan eski DEP'liler CHP lideri Deniz Baykal'la görüştü. Baykal, DEP'lilere, "Eski milletvekili arkadaşlarım" diye seslendi.
Leyla Zana, Selim Sadak, Orhan Doğan ve Hatip Dicle'yi kabul eden Baykal, "Umut ediyorum, bu gelişme Türkiye'de barış ve kardeşlik ortamının, sevgi ortamının oluşmasına katkı yapacaktır" diye konuştu.
Baykal, DEHAP lideri Tuncer Bakırhan'ın Kongra-Gel'e yaptığı ateşkes çağrısıyla ilgili de, Türkiye'de terörün tekrar ortaya çıkması ihtimalinin kabul edilemeyeceğini vurguladı. Baykal, daha sonra Orhan Doğan'a dönerek, "Sakal da muhteşem olmuş" dedi. Hatip Dicle de "Yakışıyor değil mi?" diyerek Baykal'a katıldı. CHP lideri, gazetecilere "10 yılı içerde geçirdiler. Birkaç saati burada geçirmesinler" diyerek, görüşmenin basına kapalı süreceğini ima edince Dicle de, tahliyeden sonra basının kendilerini gözetim altına aldığını söyledi.