Baykal: Terörü denemesinler

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, son günlerde görülen terör olaylarına dikkat çekerken, bazı çevrelerin AB ile ilişkilerin kritik döneminde Türkiye'nin, köşeye sıkıştırılmasında yarar gördüğünu söyledi.

ANKARA - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, son günlerde görülen terör olaylarına dikkat çekerken, bazı çevrelerin AB ile ilişkilerin kritik döneminde Türkiye'nin, köşeye sıkıştırılmasında yarar gördüğünu söyledi.
CHP'nin dünkü TBMM Grubu toplantısında terör uyarısında bulunan Baykal, hükümeti de yolsuzlukla mücadele konusunda eleştirdi. Baykal, şu mesajları verdi:
Terör: Türkiye'nin, AB ilişkileri kritik bir döneme girildiği bir zamanda köşeye sıkıştırılmasında, terörün tekrar kendini göstermesinde bazı çevrelerin yarar gördüğü anlaşılıyor. Türkiye 15 yılda 30 bin evladını şehit vererek terörü yenmiş bir ülke. Bu yolun bir daha denenmemesi gerek.
Irak'ı seyrediyoruz: Türkiye Ortadoğu'da seyirci ülke konumuna sürüklenmiştir. Oldubittileri kabul etmek durumunda kalan bir ülkedir. Kırmızı çizgilerinize ne oldu? Kuzey Irak'taki 6 bin PKK'lıya... Orada dokunulmayan PKK'lılar şimdi Türkiye'de terörün arkasındaki güç olarak kendini gösteriyor ve biz seyrediyoruz.
Sevsinler mücadeleni!: Yolsuzlukla mücadele yasa teklifi, Türk hukuk sistemini temelinden sarsabilecek bir teklif. 'Yapabilirsen çal götür, yakalanırsan ver kurtul' deniyor. Yasadan yararlanacaklar belli: İki bakan, dört AKP milletvekili ve pek çok siyasi.
Batık bankalar: Hükümet, tasarruf yapacağız diye 140 ilçede adliye teşkilatını kapatıyor. Tasarruf yapacaksanız batırılan bankalardaki milletin parasını kurtarın. Günün birinde siz de dükkânı kapatacaksınız.