Baykal'a öfke bitmiyor

Yerel seçimlerde alınan sonuçlar üzerine harekete geçen parti içi muhalefet, CHP Genel Merkezi'nin önünü mesken tuttu.

ANKARA - Yerel seçimlerde alınan sonuçlar üzerine harekete geçen parti içi muhalefet, CHP Genel Merkezi'nin önünü mesken tuttu. Kendilerine 'Taban Hareketi' adı veren 70 kişilik grup, dün, 'Baykal ama baki kalma, Fransa'dan ders al' pankartı taşırken, 'Seninle olmuyor' yazılı kokartlar taktı.
Çevik Kuvvet'in kurduğu barikatın önünde açıklama yapan muhalifler, ellerindeki kırmızı kartları sallayarak Baykal ve yönetimin istifasını istedi.
Kurtuluş için eylem
29 Mart'ta CHP Genel Merkezi önünde ilk eylemi gerçekleştiren eski Çorum Milletvekili Ali Haydar Şahin, "Biz CHP' ye karşı değiliz. CHP'nin kurtuluşu için bu eylemleri yapıyoruz. Daha önce yaptığımız eylemde Baykal'dan olağanüstü kurultayı toplamasını istemiştik. Halen yanıt verilmedi. Kurultay toplanıncaya kadar eylemlerimiz sürecek" dedi.
Gençler adına konuşan Ergün Koyun da, CHP yönetiminin, AKP'nin sinsi poltikaları karşısında suskun kaldığını ileri sürerken, milletvekillerine,
"175 milletvekilini de hayretle izliyoruz. Sizler genel başkanın mı vekilisiniz, yoksa CHP'nin mi vekilisiniz? Bu suskunluğunuz niye? Daha neyi bekliyorsunuz acaba?" diye seslendi.
Eski milletvekillerinden Celal Topkan, Mahmut Işık ve Yahya Şimşek'le eski Ankara İl Başkanı Musafa Selmanpakoğlu'nun da destek verdiği grup, açıklamanın ardından, yöneticilerle görüşmek istedi. Ancak polis sadece Şahin'e izin verdi.
Yaklaşık beş dakika partide kalan Şahin, santral görevlisinden başka kimseyle görüşemediğini, yöneticilerin saklandığını söyledi. Genel merkezdeki eylemi izleyen İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Kemal Kumkumoğlu ile MYK üyesi Mesut Değer, eylemcilerle bir süre sohbet etti.