Baykal'a soru: Komplocu kim?

CHP'li muhalifler, Genel Başkan Deniz Baykal'ı kendisine karşı komplo kurduklarını öne sürdüğü imzacı dört muhalif vekili açıklamaya çağırdı.
Haber: ZİHNİ ERDEM / Arşivi

ANKARA - CHP'li muhalifler, Genel Başkan Deniz Baykal'ı kendisine karşı komplo kurduklarını öne sürdüğü imzacı dört muhalif vekili açıklamaya çağırdı.
Eski genel sekreter Adnan Keskin, Baykal'ı komplo teorileri üretmekle suçlayarak, "Bu iddia demokrasimiz, siyasetimiz ve CHP açısından açısından vahim bir suçlamadır. Bu isimlerin açıklanması için gerekli girişimleri sergilemek zorundayız. Baykal halkın seçtiği 170 milletvekilini zan altında bırakarak CHP'yi parçalama anlayışını ortaya koymuştur. Ya bu isimleri açıklar ya da genel başkanlıktan istifa ederek siyasetten çekilir" dedi.
CHP'de 'İktidara Yürüyüş Hareketi'nin önde gelen isimlerinden Ahmet Güryüz Ketenci, "Sayın Baykal bildiklerini kamuoyuyla paylaşmalıdır" derken, hareketin sözcülüğünü yapan Amasya Milletvekili Mustafa Sayar, "Genel Başkan kendisi aleyhine pazarlık yapan milletvekillerinin ismini açıklamadır. Konu parti içinde konuşularak çözülmelidir" diye konuştu. Bu arada Baykal'ın sözünü ettiği Pentagon belgesini satın aldığı ileri sürülen ve bir süre önce CHP'den istifa eden Mardin Milletvekili Muharrem Doğan da iddiaları yalanladı.