Baykal'dan çağrı: Kapımız açık

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partileri Meclis dışında bulunanların bir tercih noktasında bulunduğunu ifade ederek, "Kapımız açık" mesajı verdi.

ANTALYA - CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partileri Meclis dışında bulunanların bir tercih noktasında bulunduğunu ifade ederek, "Kapımız açık" mesajı verdi.
Dün Antalya'da il yöneticileri ve milletvekilleriyle bir araya gelerek yerel seçim kampanyasını başlatan Baykal, toplantıya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterdiği Ertuğrul Dokuzoğlu'yla geldi. CHP'ye katılımlar konusundaki sorular üzerine Baykal, "Son seçimler siyasi hayatı iki merkezli siyasal hayat olarak şekillendirdi. Bu yapı ortaya çıkınca parlamentoda temsil edilemeyen, yerel seçimlerde başkan çıkarma şansına sahip olmadığı görülen partilere geçmişte destek vermiş insanların bu gerçeği göz önünde bulundurarak tavır takınma ihtiyacı ortaya çıkmaya başladı" diye konuştu.
Baykal, geçmişte DYP'ye, ANAP'a oy verse de, bu anlayışta insanlar bulunduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: "Eğer sosyal demokratlık duygusu olan insan dürüstse, Atatürk'ü seviyorsa, laik Cumhuriyet'e, Türkiye'nin onuruna sahip çıkıyorsa, elbette 'Geçmişte sen falan partiye oy vermiştin, aramızda ne işin var' deme anlayışında olamayız. Bu insanlar başımızın tacıdır."