Bayrak kavgası: 1 ölü

Güngören'de AKP Seçim İrtibat Bürosu önünde MHP ve AKP'liler arasında çıkan silahlı çatışmada bir kişi öldü, beş kişi de yaralandı.
Önceki gece saat 03.00 sıralarında, Güngören'in Soğanlı Mareşal Çakmak Mahallesi'ndeki AKP Seçim İrtibat Bürosu önünde MHP ve AKP'li gruplar arasında 'bayrak asma' konusunda tartışma çıktı.

İSTANBUL - Güngören'de AKP Seçim İrtibat Bürosu önünde MHP ve AKP'liler arasında çıkan silahlı çatışmada bir kişi öldü, beş kişi de yaralandı.
Önceki gece saat 03.00 sıralarında, Güngören'in Soğanlı Mareşal Çakmak Mahallesi'ndeki AKP Seçim İrtibat Bürosu önünde MHP ve AKP'li gruplar arasında 'bayrak asma' konusunda tartışma çıktı. Tartışmanın ardından yaklaşık 10-15 kişi irtibat bürosuna geldi. Burada çıkan silahlı ve bıçaklı kavgada beş kurşun yarası alan irtibat bürosu sorumlusu Adem Eraslan, olay yerinde hayatını kaybetti.
Sol omuzundan kurşun yarası alan irtibat bürosu çalışanı Recep Sönmez Özel Güngören Hastanesi'ne, sol baldırından yaralanan ve dışarıdan gelen gruptan olduğu ifade edilen Vedat Bulsuz Bağcılar Sefa Hastanesi'ne kaldırıldı. Yine dışarıdan gelen grupta bulunan ve kasığından kurşun yarası alan, Adnan Şahbaz İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. İki hafif yaralı ise gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, her iki tarafta da silah bulunduğunu ve üç tabanca kullanıldığını söyledi.