BBP Genel Başkanı Destici: AKP'yi yüzde 49'a muhalefet partileri taşıdı

BBP Genel Başkanı Destici: AKP'yi yüzde 49'a muhalefet partileri taşıdı
BBP Genel Başkanı Destici: AKP'yi yüzde 49'a muhalefet partileri taşıdı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "AKP'yi bu seçimde yüzde 49'a taşıyan sebep Meclis'te bulunan diğer muhalefet partilerinin birbirleri ile uzlaşamaması ve Meclis dışı partilerle iş birliğinden kaçınmış olmalarıdır" dedi.

ANKARA – Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 26'ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Destici, "AKP'yi bu seçimde yüzde 49'a taşıyan sebep Meclis'te bulunan diğer muhalefet partilerinin birbirleri ile uzlaşamaması ve Meclis dışı partilerle iş birliğinden kaçınmış olmalarıdır. Milletimiz Meclis içi ve dışı muhalefeti birbirleri ile uzlaşarak, iş birliği yaparak, milletin önüne bir çözüm önerisi ve alternatif koymadıkları için cezalandırmıştır" dedi.

‘PARTİLERİMİZİN ÇIKARACAĞI SONUÇLAR OLMALIDIR’

1 Kasım seçim sonuçlarına yönelik değerlendirmede bulunan Destici, "Milletimiz 1 Kasım 2015 seçimlerini, 7 Haziran seçimlerinin ikinci tur oylaması gibi görmüş, Meclis'teki siyasi partilerin uzlaşarak kuramadıkları hükümeti, iktidarı sandıkta kurmuştur. İktidarıyla muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve seçmenlerimizin, siyasi tarihimizde ilk defa yaşadığımız bu fiili ikinci tur seçim sonuçlarından kendi hesabına almış olduğu dersler ve çıkaracağı sonuçlar olmalıdır. Şahsım ve Büyük Birlik Partisi olarak bu seçim sonuçlarını, dışardan gazel okuyanlar ya da seçim sürecinde bir takım menfaatler ya da çıkar hesapları karşılığı başka siyasi sularda yüzerek hareketimize zarar verecek boyutlara taşıyanlarla değil yetkili kurullarımızın, teşkilatlarımızın, gönül bağı içinde bulunduğumuz kuruluşlarımızın ve tabanımızın tamamıyla en iyi şekilde analiz ederek, istişareler neticesinde aldığımız kararları yakın bir zamanda önce camiamız ve daha sonra kamuoyu ile paylaşacağız" ifadelerini kullandı.

‘MİLLETİMİZ MUHALEFETİ CEZALANDIRMIŞTIR’

Destici, yaptığı yazılı açıklamasında şunları kaydetti: "Bu seçimde AKP'ye verilen destek, istekli, coşkulu, arzulu, güvenli bir destekten öte kaygılı, istikrar arayan, kaos istemeyen, terör istemeyen, ekonomide kriz istemeyen, kısaca kerhen verilen bir destek olmuştur. AKP'yi bu seçimde yüzde 49'a taşıyan bir diğer sebep ise Meclis'te bulunan diğer muhalefet partilerinin birbirleri ile uzlaşamaması ve Meclis dışı partilerle iş birliğinden kaçınmış olmalarıdır. Milletimiz Meclis içi ve dışı muhalefeti birbirleri ile uzlaşarak, iş birliği yaparak, milletin önüne bir çözüm önerisi ve alternatif koymadıkları için cezalandırmıştır."

(DHA)