BBP Genel Başkanı Destici: MHP ile ittifak görüşmelerimiz var

BBP Genel Başkanı Destici: MHP ile ittifak görüşmelerimiz var
BBP Genel Başkanı Destici: MHP ile ittifak görüşmelerimiz var
MHP ile ittifak konusunda konuşan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici"Kamuoyunun ve tabanların MHP ile ittifak yapmamız konusunda birtakım beklentileri var. Doğaldır, biz MHP ile aynı kökten geliyoruz. İttifak konusunda görüşmelerimiz devam ediyor ama neticelenmiş bir şey yok" dedi.

RADİKAL-Düzce'de Cedidiye Camii'nde kıldığı Cuma namazı sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplayan  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, kamuoyunda seçimler öncesinde MHP ile birliği yapmaları konusunda bir beklentinin olduğunu söyledi.  Seçim ittifakı konusunda beklentinin siyasi partilerde de oluştuğunu belirten Destici şunları söyledi: "Kamuoyunun ve tabanların MHP ile ittifak yapmamız konusunda birtakım beklentileri, yakıştırmaları var. Doğaldır, biz MHP ile aynı kökten geliyoruz. MHP ve BBP'nin seçim iş birliği yapması konusunda kamuoyunda algı meydana gelmesini, tabanlarda böyle bir hissiyat belirmesini normal karşılıyorum. Siyasi partilerin böyle bir arayışı var. BBP'nin yüzde 10'un üzerinde çok büyük bir potansiyeli var. Seçim zamanı vatandaşlara gidip, 'Biz BBP'yi seviyoruz, Genel Başkanı da iyi, rahmetli Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu da iyiydi ama barajı aşamaz, o yüzden oyunuzu bize verin' diyorlar. Bunu tüm siyasi partiler yapıyor. Ellerinden bu kozu almanın yolu, BBP'nin ya da içinde bulunduğu oluşumun barajı aşacağını, Meclise gireceğini millete göstermek. Biz bunu göstermek için çalışıyoruz. Biz milletin önüne alternatif koymak için çabalıyoruz. Millet, 'ya evet, biz iktidarın hatalarını biliyoruz, ekonomik olarak perişanız, işsizlik şu kadar arttı, esnaf, çiftçi herkesin problemi var, PKK ve ihanet şebekeleri ile sürdürülen müzakereleri biliyoruz, bunları onaylamıyoruz' diyor.

MİLLETİN ÖNÜNE ALTERNATİF KOYMA İHTİYACI VA

"Biz 22 yıllık siyasi bir partiyiz" diyen Destici, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Tertemiz bir mazimiz var, pırıl pırıl kadrolarımız var. Bizim bu kadrolarla, Türkiye 'nin temel problemlerini çözecek projelerimiz var. Biz hazırız, vatandaşın önüne güçlü çıkmak istiyoruz. Biz halk için, millet için, ülke için siyaset yapıyoruz. Hep doğrunun yanında durduk, yanlışın da karşısında olduk. Milletin önüne yeni bir alternatif koyma ihtiyacı var. Birilerine ya da  iktidara karşı değil, milletin önüne, milletin ufkunu açacak, temel problemlerini çözecek bir alternatif koymak zorundayız. Diğer tabanları da ürkütmeyecek,  bütün milliyetçi, dindar, maneviyatçı ve demokrat tabanı kucaklayacak bir alternatif. BBP olarak bunun uğraşı içindeyiz. Bu konuda bizimle aynı çizgide siyaset yapan herkesle ve her siyasi partiye gönlümüz de açık, kalbimiz de açık. İttifak konusunda görüşmelerimiz devam ediyor ama neticelenmiş bir şey yok."

DÜZCE/AA