BBP Lideri Destici: Sayın Başbakan, kendinizi o ailelerin yerine koyun

BBP Lideri Destici: Sayın Başbakan, kendinizi o ailelerin yerine koyun
BBP Lideri Destici: Sayın Başbakan, kendinizi o ailelerin yerine koyun
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ankara'daki çifte bombalı saldırıda ihmal olduğunu belirterek, "Sayın Başbakan ve yetkililer çıkıp burada bir ihmal yok diyorlar. Sayın Başbakan, Allah'tan korkmak lazım. Kendinizi o ailelerin yerine bir koyun. Burada hatanın da, ihmalin de, kusurun da babası var" dedi.

RADİKAL - BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Konya'da partisinin milletvekili aday tanıtım toplantısına katıldı. Burada partililerine seslenen Destici, 1 Kasım seçimlerine az bir zaman kalmasına rağmen ülkemizde seçim havasının olmadığını belirtti. Destici, şunları söyledi: "Bir seçim dönemindeyiz. Seçime çok az bir süre kaldı. Tam anlamıyla ülkemiz seçim havasına girebilmiş değil. Ülkenin daha önemli sorunları var. Milletin birliğinin, devletin bekasının tartışıldığı ve tehlikeye atıldığı günleri yaşıyoruz. Allah korusun burada gerekli tedbirler alınmaz, kararlı, iradeli ve cesur bir duruş ortaya konmazsa milletimiz bu günleride arar duruma düşebilir" dedi.

ANKARA 'DAKİ PATLAMADA İHMALİN 'BABASI' VAR

Ankara'daki çifte bombalı patlamada ihmal olduğunu belirten Destici, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştirip şunları söyledi: "Ankara'nın göbeğinde 2 canlı bomba eylem yapıyor. Önceden bu canlı bombalar sayın Başbakan'ın deyimiyle belirleniyor. Canlı bomba oldukları belli, bu kişilerin ailesine mensup kişiler canlı bomba olarak eylemde bulunmuşlar. Bunlar takip ediliyor. Bunlar nasıl takip ediliyorsa artık. Adıyaman'dan arabaya biniyorlar, Ankara'ya geliyorlar. Oradan taksiye binip Balgat'ta kahvaltı yapıyorlar. Tabi bu sırada bombalar üzerinde. Oradan taksiyle meydana geliyorlar ve meydanda bekliyorlar. İnsanlar kalabalıklaştığında ise bombaları patlatıyorlar. İşte bugün ölü sayısı 102 olmuş durumda. Bütün bunlar başkentin göbeğinde oluyor. Sayın Başbakan ve yetkililer çıkıp burada bir ihmal yok diyorlar. Sayın Başbakan, Allah'tan korkmak lazım. Kendinizi o ailelerin yerine bir koyun. Burada hatanında, ihmalinde, kusurunda babası var."

DESTİCİ'DEN HDP'YE, KANDAN BESLENİYORSUNUZ ELEŞTİRİSİ

Konuşmasında HDP'yi de eleştiren Destici, " PKK terör örgütüne tepki koymadığınız, kınamadığınız sürece sizi muhatap olarak almayız. Siz, siyasetin sahtekarlarısınız. Ağzınıza barış kelimesini, demokrasi kelimesini bu dünyada alacak en son kişisiniz. Çünkü siz, kandan besleniyorsunuz. Siz sırtınızı PKK'ya, YPG'ye yasladığınızı kendiniz söylüyorsunuz. Önce sırtınızı PKK'dan kurtarın. Sırtınızı millete, devlete, bayrağa yaslarsanız, ancak o zaman sizin sözünüzün bir geçerliliği olur. Bugün sizin sözünüzün hiç bir geçerliliği yok" diye konuştu.
DHA-Tolga YANIK