BBP'den ilginç başvuru

BBP'den ilginç başvuru
BBP'den ilginç başvuru

BBP Bursa İl Başkanı Ömer Ünsal

Büyük Birlik Partisi (BBP) Bursa İl Teşkilatı, Abdullah Öcalan'ın ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çektiği İmralı Adası'na gitmek için Bursa Cumhuriyet Savcılığı'na başvurdu.

BURSA - BBP'liler, 6 Temmuz Cuma günü de Mudanya'daki İmralı İrtibat İskelesi önünde gösteri yapacak. BBP Bursa İl Başkanı Ömer Ünsal, son günlerde medyada terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın İmralı cezaevinde olmadığı, başka devletin en güvenli kurumlarında tatil yaptığı ve yaptırıldığına dair oluşan algının açıklığa kavuşturulması gerektiğini söyledi. Bu haberler üzerine Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in, "Öcalan, İmralı Cezaevi'ndedir, İnanmayan gitsin baksın' diyerek açıklama yaptığını hatırlattı. Ünsal, "Biz de bu haberlerin doğru olup- olmadığı, Örgütün başının cezaevinde cezasını çekip çekmediğini yerinde görmek istiyoruz" dedi.

BBP Bursa Teşkilatı olarak Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurduklarını bildiren, Ünsal, dün Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sadık Bölek'e görüşerek, kendisi, Yıldırım İlçe Başkanı Fevzi Arda, Osmangazi İlçe Başkanı Emir Er ve İl Sekreteri Mehmet Gebeş ile birlikte İmralı Cezaevi'ne gitmek ve örgüt elebşını görmek üzere izin talebinde bulunduklarını kaydetti. BBP İl Başkanı Ünsal, konunun hassasiyeti nedeniyle başta BBP Bursa il ve ilçe teşkilatları olarak tüm sivil toplum kuruluşlarını, özellikle şehit aileleri ve yakınlarını, PKK yanlısı zihniyete karşı durmak için halkı Mudanya İmralı irtibat iskelesi önünde 6 Temmuz Cuma günü saat 14.00'te yapılacak gösteriye çağırdı.(dha)