BBP'li başkandan HDP açıklaması: Demokrasi dışı bütün saldırılara karşıyız

BBP'li başkandan HDP açıklaması: Demokrasi dışı bütün saldırılara karşıyız
BBP'li başkandan HDP açıklaması: Demokrasi dışı bütün saldırılara karşıyız
BBP Batman Sason İlçe Başkanı Ecevit Bayralı, seçim sürecinde savcı Mehmet Kiraz'a yönelik saldırıdan itibaren tüm saldırıları kınadıklarını belirtti. HDP'ye yönelik saldırıların da yaşanmaması gerektiğini söyleyen Bayralı, "Orada HDP tabelası indirildiği zaman, burada da bizim tabelamız indiriliyor" dedi.
Haber: BARIŞ AVŞAR - baris.avsar@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Seçim sürecinde siyasi partilere yönelik saldırılar için ilgi çekici bir tepki BBP’nin Batman Sason İlçe Başkanı Ecevit Bayralı’dan geldi. Bugün bir haber ajansı tarafından, “BBP’li başkan MHP ve HDP’yi kınadı” şeklinde çıkan haber üzerine görüştüğümüz Bayralı, açıklamalarının haberde tam olarak yansıtılmadığından şikayet ederek şunları söyledi, “Ben savcı Mehmet Kiraz’ın şehit edilmesi, Fenerbahçe otobüsünün kurşunlanması, Ağrı’da yaşanan düzmece saldırı, HDP Genel Merkezi’nin ve MHP seçim bürosunu kurşunlanması, son olarak dün CİHAN Haber Ajansı muhabirinin Emine Erdoğan’ın katıldığı bir etkinliğe alınmaması gibi tüm demokrasi dışı tüm saldırıları kınıyorum. Sadece HDP’ye, MHP’ye saldırıları değil, seçim sürecindeki tüm demokrasi dışı saldırıları kınıyorum…”

Bayralı, “Türklerle Kürtlerin birbirlerine düşürülmeye çalıştıklarını ve bunun olmaması gerektiğini düşünüyoruz” sözleri üzerine yönelttiğimiz, “HDP binalarına yönelik tabela indirme gibi müdahale haberlerini de sık sık görüyoruz bunlar için ne dersiniz?” sorumuza da şu yanıtı verdi, “Onlar da demokrasi dışıdır. Seversin sevmezsin ama batıdakiler doğuda olup biteni bilmiyorlar. Bunların olmaması gerekir. Batıda HDP’nin tabelaları indirilince burada da bizim tabelalarımız indiriliyor. Gerçi Batman’da 2 yıldır böyle bir durum yaşanmadı ama daha önce oldu. MHP’nin de başına geliyor benzeri durumlar… Bir arabasını giydirip seçim çalışması yapamıyor. Burada biz neler çekiyoruz bilinmiyor. Bunların söylenmesi lazım, doğru neyse odur.”