BDP, nevruz kutlamasını 10 güne yayacak

BDP, nevruz kutlamasını 10 güne yayacak
BDP, nevruz kutlamasını 10 güne yayacak
BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, her yıl 21 Mart günü kutlanan Nevruz'un bu yıl 10 güne yayıldığını ve Diyarbakır'da da 18 Mart'ta siyasi ağırlıklı olarak kutlanacağını söyledi.

Canan ALTINTAŞ - Serdar SUNAR

DİYARBAKIR - BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt düzenlediği basın toplantısında, Nevruz kutlamalarının bu yıl 10 güne yayıldığını söyledi.

Bu yıl Nevruz kutlamalarının siyasi ağırlıklı olacağını belirten Zümrüt, Diyarbakır’da ise Nevruz’un 21 Mart yerine, 18 Mart Pazar günü kutlanacağını söyledi. Oluşturulan tertip komitesi ile Nevruz’u en iyi şekilde kutlamak için çalışmaların sürdüğünü belirten Zümrüt, şöyle dedi:

"Direnen, her güçlüğe rağmen mücadeleyi yükselten ve boyun eğmeyen halkımıza Nevruz’u adeta zehir eden AKP iktidarına karşı en demokratik ve siyasal tepkiyi yine halkımız Nevruz alanlarında verecektir.

Bu yıl Diyarbakır’daki Nevruz kutlaması 18 Mart’ta Bağlar İlçesi’ndeki Nevruz alanında gerçekleşecektir. Bunun dışında ilçe örgütlerimiz tarafından 10 Mart’tan itibaren 21 Marta kadar da çeşitli etkinliklerle Nevruz kutlamaları 10 güne yayılarak gerçekleştirilecektir." (dha)