BDP'den DHKP-C operasyonlarına eleştiri

BDP'den DHKP-C operasyonlarına eleştiri
BDP'den DHKP-C operasyonlarına eleştiri
BDP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada DHKP-C operasyonu çerçevesinde sendikalara yönelik baskınların demokratikleşme umuduna uygun düşmediği belirtildi.

ANKARA - BDP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, DHKP-C'ye yönelik başlatılan operasyonda aralarında Genel-İş ve Liman-İş sendikalarının da bulunduğu 21 farklı adreste arama yapılmasıyla ilgili, "Kürt sorununun çözümünde barış ve çözüm beklentisinin yükseldiği bir ortamda bu sistemli saldırılar, ülkenin genel demokratikleşme umuduna uygun düşmemektedir" değerlendirmesinde bulunuldu.
BDP Genel Merkezi, Adalet Bakanlığı ve AK Parti Genel Merkezi'ne yapılan saldırıların ardından DHKP-C'ye yönelik operasyon kapsamında gerçekleştirilen arama ve gözaltılarla ilgili yazılı açıklama yaptı.
Hükümetin, muhalif kesimleri susturmak ve toplumu sindirmek için düzenlediği gözaltı operasyonlarından birinin daha yaşandığının belirtildiği açıklamada şunlar kaydedildi:
" AKP hükümeti kendisine muhalif hiçbir ses istememekte, her türden örgütlenme çabasını ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Ancak daha önce de defalarca görüldüğü gibi bu operasyonlarla toplumsal muhalefeti susturamayacaktır.
Kürt sorununun çözümünde barış ve çözüm beklentisinin yükseldiği bir ortamda bu sistemli saldırılar, ülkenin genel demokratikleşme umuduna uygun düşmemektedir. Kürt sorununun çözümü ile Türkiye 'nin demokratikleşmesi birbiriyle sıkı sıkıya bağlantılıdır.
BDP olarak bu saldırıları protesto ediyor, gözaltına alınanların derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz." (AA)


  http://www.radikal.com.tr/112660211266027

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  O ne yapar bilmem.... - akropol

  Valla BDP ne yapar bilmem ama ben her akli basinda adami Su Musluman Suretlerine sarilmamayi ve onlari daha fazla simartmayip daha kustahlasmalarini engellemeye cagiriyorum. Musluman ileri demokrasisi= 12 Eylul ve Kemalist yontemleri. Birde su gorus gozden gecirilmeli;"Bu adamlar hic yoksa bir seyler yapiyorlar!" Evet "takiye " yapiyorlar. Her yaptiklari isten, yol, tren yolu,insaat, anlamsiz ozellestirmeler ( Petkim, Karabuk Demir Celik vs...) vs. yandaslarinin ve orgutlerinin cebini doldurmak amaclari, halkin cikarlari filan degil.

  uysa da uymasa da - muratçakmak

  devrimci karargah kalmadı,DHKP-C verelim.uysa da olur ,uymasa da olur. toplumu biraz DHKP-C nin ne kadar kötü olduğuna hazırlayalım,arkasın kentsel-rantsal dönüşüm yapılacak bir bölgede direnenleri örgüt üyesi yaparız.

  TAM DESTEK - rojnamevan62

  Ey Müslümanlıktan, insan öldürmenin günah ve yasaklığından dem vuran arkadaşlar Roboski de 34 can bombalandığında neredeydiniz.Bu ülkede hortumcuysan,çalarsan,zenginsen...mecliste adamın vergi rekortmenliğinde şanın olur.Muhalefete baskı yaparak onları sindirmeye çalışarak bu çark dönmez bundan sonra ezilenlerin birliğiyle karşı duracağız sömürüye,zulme ve baskılara. BDP'nin gözaltıları kınamasına destek veriyor ve bu desteğe katılıyorum.

  DHKPC'lilere de sarılacak mısınız? - PAN-ZEHİR

  Özlemişsinizdir teröristlere sarılmayı, gidin onlara da sarılın

  Arananlar - anaximenes

  aranmıyor, muhalif derneklere, emek örgütlerine saldırılıyor. Bu, devlet terörüdür ve terör tarifinde cehaleti kaleminden akanlara terörün asli kaynağı konusunda ders niteliğindedir. Acizlikten kaynaklanmıyorsa eğer, günlerdir devam eden bu saldırıların anlamı sadece siyasi cahillerin inanabileceği komplo teorileri ile açıklanamaz. Amaç, Kürtlere silah bıraktırıyor olmanın sarhoşluğu içinde bütün toplumsal muhalefeti tasfiye etmek, emek örgütlerini dağıtmaktır. Ve ne yazık ki siyasal olana ancak ilkokul hayat bilgisi yada ortaokul vatandaşlık bilgileriyle 'vakıf' olanların anlayabileceği şeyler değildir..

  türkiyede teröristsen mecliste adamın var - pathos90

  bdp hakikaten nasıl bir parti ben hala çözemedim. pkk dhkp-c hizbullah diye gidecekler sanırm. a pardon hizbullah'ı yolda görseler yollarını değiştirirlerdi unutmuşum.

  NE BU - HARAYDIN

  Ne bu şimdi? BDP terörün arkasından çekildi, PKK terörden vazgeçti derken terör taşeronluğu başkasına devrolundu, BDP de kendini eskisi yerine yeni terörün basından sorumlu kurum sanma huyundan vazgeçmeyip yeni terörün mü siyasi danışmanı oluyor, ne bu şimdi?Herkes açık ve net olmalıdır. Terör ve cuntanın koruyucusu şakşakçısı onun üstünden siyaset yapanlı olarak insanlıkla, demokrasi ile müslümanlıkla ilginiz olamaz. Terör ve cuntaya kesin tavır alacaksınız, insanca, demokraside yaşayacak ve müslüman kimliği içinde kendinize yer bulacaksanız. Bir insanın ölümüne sebep olmak ve öldürmek müslümanlığın kesin yasakladığı bir şeydir. Terörist bunu yapınca el altından sevinmek vahşiliğin ta kendisidir.