BDP'den Üçer hakkında inceleme

BDP'den Üçer hakkında inceleme
BDP'den Üçer hakkında inceleme
BDP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, hekimlere ve kamu çalışanlarına yönelen şiddet olaylarının asla kabul edilemeyeceği belirtilerek, "Van'da meydana gelen bu üzücü olayla ilgili olarak partimiz gerekli inceleme ve araştırmayı başlatmıştır" ifadeleri yer aldı

Van Milletvekili Özdal Üçer’in eşi ve kızının trafik kazası geçirmesi ve sonrasında yaşananlara ilişkin BDP Genel Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, Üçer’e ve ailesine geçmiş olsun dileği iletildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi. ”Kamuoyuna da yansıdığı üzere dün Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ne yazık ki tasvip edilmeyecek üzücü bir olay yaşanmıştır. Kimden ve nereden gelirse gelsin, görevi başındaki sağlık çalışanlarına, hekimlere ve kamu emekçilerine yönelen şiddet olayları asla onaylanamaz, asla hoş görülemez. Van’da meydana gelen bu üzücü olayla ilgili olarak partimiz gerekli inceleme ve araştırmayı başlatmıştır. Sonuçları kamuoyuyla paylaşılacaktır."

 DOKTORA POLİS KORUMASI


Üçer tarafından dün dövülen Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Dr. Oğuz Eroğlu 7 günlük rapor aldı. Ayrıca Dr. Eroğlu’na polis tarafından geçici süreyle koruma verildi. Bu arada, Dr. Eroğlu’nun bugün sabah saatlerinde bir ara hastaneye gelip, daha sonra da gizlice hastaneden ayrıldığı belirtildi. Hastane polisine de bu konuda daha duyarlı olması konusunda talimat verildiği kaydedildi.

VALİ: TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Van Valisi Münir Karaloğlu, gazetecilerin Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil tıp uzmanı Oğuz Eroğlu'nun BDP milletvekili Özdal Üçer tarafından darbedilmesiyle ilgili soruları cevapladı. Hastanenin acil servisinde, “görevi başında, insanlara hizmet için çırpınan doktora yapılan saldırının çok çirkin bir olay olduğunu” ifade eden Karaloğlu, yaşananları şöyle anlattı: “Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi depremde ayakta kalan tek hastanemizdi. Bu sebeple çok ciddi bir yoğunluk var. Hekim arkadaşlarımız gerçekten olağanüstü bir gayretle vatandaşımıza hizmet etmek istiyorlar. Bu doktor arkadaşımız, o sayın vekilin eşini ve çocuğuna, vekil eşi ve çocuğu olduğunu bilmeden normal bir vatandaş olarak zaten gerekli hizmeti yapmış. Milletvekili gelip hastayla ilgilenmeye başlayınca, doktor arkadaşımız tedirgin olunca kim olduğunu soruyor, çünkü tanımıyor. Doktor, 'Beyefendi sizin isminiz?” diye soruyor. Vekil de 'Sen bana ismimi soramazsın' diyerek tekme tokat kendisini tartaklıyor. Çok çirkin olan saldırıyı kınıyoruz. Darbedilen doktorumuzun tüm haklarını korumak için elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz ve olayın sonuna kadar da takipçisi olacağız.”

Vali Karaloğlu, başka bir soru üzerine de darbedilen doktorun sağlık durumunda ciddi bir problem olmadığını belirterek, “Ama önemli olan psikolojik durumudur. Kendisine bir hafta dinlenme izin verdik. Şu an dinleniyor. Çok kötü bir olay. İnşallah bir daha tekrarlanmaz”dedi. (aa)