BDP'li belediyecilerde 'PKK parası' arandı

BDP'li belediyecilerde 'PKK parası' arandı
BDP'li belediyecilerde 'PKK parası' arandı
Kızıltepe Belediye Başkan Vekili BDP'li Haşim Baday'ın otomobili, Habur Gümrük Kapısı'nda, "PKK'ya para götürüyor" iddiası üzerine arandı.

MARDİN - Mardin’in Kızıltepe Belediye Başkan Vekili BDP ’li Haşim Baday’ın özel otomobili, Şırnak’ın Silopi İlçesi’ndeki Habur Gümrük Kapısı’nda, “ PKK ’ya para götürüyor” iddiası üzerine durdurularak arandı. Yapılan arama sonrasında herhangi bir ‘suç unsuru’na rastlanmayan aracın Irak’a geçişine izin verildi.
Kızıltepe Belediye Başkan Vekili Haşim Baday, Belediye Meclis Üyesi Osman Ermiş ve Diyarbakır merkez Sur Belediye Başkan Yardımcısı Ali Altunkaynak, Sur Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Çiçekli ve Ahmet Kanboğa ile birlikte Kuzey Irak’a gitmek üzere dün sabah saat 11.00’da Şırnak’ın Silopi İlçesi yakınlarındaki Habur Gümrük Kapısı’na geldi.
Kızıltepe Belediyesi’nde çalışan ve adı açıklanmayan bir personelin, “Örgüte para götürecekler” diye ihbarda bulunduğu iddiası üzerine Baday ve beraberindekileri taşıyan otomobil, Habur Gümrük Kapısı’ndaki güvenlik görevlileri tarafından durduruldu. Saat 16.00’ya kadar süren arama sonrası ihbarın asılsız çıkması üzerine BDP’li Baday ve beraberindekilerin geçişlerine izin verildiği öğrenildi. (Mehmet Ali DİNLER/DHA)