BDP'li kadınlar 'alanlardayız' dedi

BDP'li kadınlar 'alanlardayız' dedi
BDP'li kadınlar 'alanlardayız' dedi
Cezaevlerinde açlık grevlerinin bitirilmesi için Hükümet'in atacağı adımlar beklenirken, BDP Kadın Meclis'i talepleri için 'alanlarda' olmayı sürdüreceklerini açıkladı.

ANKARA - Cezaevlerinde açlık grevlerinin bitirilmesi için Hükümet’in atacağı adımlar ile BDP ’li milletvekillerinin destek için ‘açlık grevine’ katılmaya ilişkin kararı beklenirken, BDP Kadın Meclis’i talepleri için ‘alanlarda’ olmayı sürdüreceklerini açıkladı.

BDP Kadın Meclisi adına yapılan açıklamada, 12 Eylül’den bu yana cezaevlerindeki tutsakların başlattıkları süresiz dönüşümsüz açlık grevlerinde artık ölüme yaklaşıldığı vurgulanarak, “ AKP hükümeti cezaevlerindeki bu direnişi görmezden gelerek, her türlü manipüle yöntemlerini deneyerek başta Kürt halkı olmak üzere Türkiye kamuoyunu ve tüm dünyayı yanıltmaya çalışmaktadır. Hatta Başbakan o kadar ileri gidiyor ki açlık grevi olmadığını dahi söyleyebiliyor” denildi.

Açıklamada, “Cezaevlerindeki ölümleri durdurmak için artık yarın değil, bir dakika bile çok geç olabilir. BDP Kadın Meclisi olarak, bedenini ölüme yatıran tüm tutsakların taleplerinin karşılanması, cezaevlerinde ölümlerin engellenmesi için tüm kadın örgütlerinin, kadın aktivistlerin, feministlerin, kadın sanatçıların, kadın duyarlılığıyla desteğini, dayanışmasını ve mücadelelerini yükseltmeye çağırıyoruz” denildi.