BDP'li Önder'den yeni anayasa için kamu spotu

BDP'li Önder'den yeni anayasa için kamu spotu
BDP'li Önder'den yeni anayasa için kamu spotu
Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi BDP'li Önder tarafından yeni anayasa için 30 saniyelik kamu spotu hazırlandı.

TBMM - BDP İstanbul Milletvekili, Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesi Sırrı Süreyya Önder tarafından hazırlanan 30 saniyelik kamu spotunda, yeni anayasa için “demokratik, özgürlükçü, eşitlikçi, hukukun üstünlüğüne dayalı, insan haklarının güvencesi” vurgusu yapılıyor.

Kırmızı renkli temsili Anayasa üzerinde “ Türkiye Cumhuriyeti Anayasası” yazısıyla başlayan spotta, teker teker açılan sayfaların birincisinde “ilk defa halkın katılımıyla anayasa yapılıyor. Geleceğimizi birlikte kuruyoruz” ifadesi yer alıyor.

Ardından açılan sayfalarda yeni anayasaya ilişkin “demokratik”, “özgürlükçü”, “eşitlikçi”, “hukukun üstünlüğüne dayalı”, “insan haklarının güvencesi” şeklinde ifadeler bulunuyor.

Son olarak “yeni anayasa için söz sizde” denilerek, yeni anayasaya halkın katılımı için oluşturulan “yenianayasa.tbmm.gov.tr” internet adresi anımsatılıyor.

Film yönetmeni ve senarist olan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder tarafından hazırlanan 30 saniyelik spot, Anayasa Uzlaşma Komisyonu tarafından da benimsendi.

Spot, televizyonlarda önümüzdeki günlerde yayımlanmaya başlanacak. (aa)