BDP'liler hakkındaki fezleke Meclis Başkanlığına sunuldu

BDP'liler hakkındaki fezleke Meclis Başkanlığına sunuldu
BDP'liler hakkındaki fezleke Meclis Başkanlığına sunuldu
Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ile 9 BDP'li milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

TBMM – Başbakan Erdoğan ’ın ‘Meclis’e gelirse evet oyu veririz’ dediği 9 BDP ’li ve bağımsız milletvekili Aysel Tuğluk’un dokunulmazlığının kaldırılmasıyla ilgili fezleke TBMM Başkanlığı’na sunuldu.


Milletvekilleri hakkında “silahlı terör örgütüne yardım etmek” suçundan TCK ve TMK uyarınca soruşturma açılmasına izin verilmesi talebini içeren dokunulmazlık dosyası, evrak kaydı yapıldıktan sonra TBMM Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edilecek.

MİLLETVEKİLLERİ’NİN İSİMLERİ
Dokunulmazlıklarının kaldırılması istenen milletvekilleri:


BDP Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Gültan Kışanak, BDP Grup Başkanvekili ve Bingöl Milletvekili İdris Baluken, BDP Hakkari Milletvekilleri Adil Kurt ve Esat Canan, BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, BDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu, BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü ve Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk