BDP'nin açlık grevi başladı!

BDP'nin açlık grevi başladı!
BDP'nin açlık grevi başladı!
BDP ve blok milletvekilleri Şırnak Milletvekili Selma Irmak ve diğer siyasi tutuklulara destek vermek için 2 gün açlık grevi yapacak

ANKARA - Diyarbakır Cezaevi’nde süresiz açlık grevi başlatan Şırnak Milletvekili Selma Irmak ve diğer siyasi tutuklulara destek vermek için BDP ve Blok Grubu milletvekilleri parti genel merkezinde 2 günlük açlık grevne başladı.

Dört gün önce BDP’nin resmi internet sitesinde yer alan BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak imzalı açıkmada, ’ AKP Hükümeti’nin aralıksız sürdürdüğü siyasi soykırım operasyonlarını, İmralı Cezaevi’nde giderek ağırlaştırdığı tecrit uygulamalarını ve Kürt sorununda çatışmaları tırmandıran operasyonlarını protesto amacıyla’ Şırnak Milletvekili Selma Irmak ve diğer siyasi tutukluların kaldıkları Diyarbakır Cezaevi’nde süresiz açlık grevi başlattığı bildirilmişti. Açıklamanın devamında şöyle denilmişti: "Selma Irmak ve diğer siyasi tutukluların direnişini, eylemini selamlıyoruz. Bu direnişin, bu çabaların diyalog, müzakere, çözüm ve demokratikleşme sürecinin başlamasına katkı sunacağına inanıyoruz."(dha)