BDP'nin Diyarbakır adayları kesinleşti

BDP'nin Diyarbakır adayları kesinleşti
BDP'nin Diyarbakır adayları kesinleşti
BDP tarafından Diyarbakır ve 8 ilçesinde yapılan ön seçimlerde belediye başkan adayları belirlendi. Diyarbakır büyükşehir belediye başkanlığı için Gültan Kışanak seçildi.

BDP Genel Merkezi'nin Diyarbakır büyükşehir ve Bağlar, Sur, Kayapınar, Yenişehir, Silvan, Bismil, Çınar ve Lice belediye başkan adaylarını belirlemek amacıyla sabah saatlerinde başlayan ve yaklaşık 12 bin delege kapalı zarf şeklinde oy kullandı. 
DİHA'nın haberine göre, oy verme işlemlerinin ardından sayıma geçildi. Ön seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre, Diyarbakır büyükşehir belediye başkan adaylığına Gültan Kışanak seçildi. Diyarbakır'ın diğer ilçelerinde ise, Kayapınar için Mehmet Ali Aydın, Sur için Seyit Narin, Yenişehir için Selim Kurbanoğlu, Çınar için Ahmet Cengiz, Lice için Rezan Zoğurlu, Bismil için Cemile Eminoğlu, Silvan için Yüksel Budakçı ve Bağlar için Birsen Kaya Akat belediye başkan adaylıklarına seçildi. Resmi sonuçların ise önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.


  http://www.radikal.com.tr/116278611627863

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gülten hanımı tebrik ederiz - serhat35

  Çok değerli bir siyasetçi, yürekli bir kadın, görevinde başarılar diliyoruz..

  hayırlı uğurlu olsun - alirızapolat

  Gültan hanım'ın bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğine inanıyorum.hayırlı ve uğurlu olsun .bakalım diğer partiler büyükşehir belediyesine bayan aday gösterecekler mi?

  HAYIRLI OLSUN AMED E - pispor

  Gülten hanım değişik inanç dil kültürleri içinde barındıran Amed halkının tümünü eşit özgürlükçü kucaklayıp canı gönülden hizmet edeceğine yürekten inanıyor ve şimdiden "Şeredarîya te pîroz be serok a hija"(şimdiden belediye başkanlığını kutluyorum)