BDP'ye kapıları kapattı

BDP'ye kapıları kapattı
BDP'ye kapıları kapattı

Erdoğan, terör sorununun çözümünde kil adamlar önerisine ilişkin gazetecilerin soruları üzerine kil adamlar konusunda bir sıkıntı yok. Hangi öner

Başbakan Erdoğan, "Teröristlerle kucaklaşanlarla bizim konuşacak hiçbir şeyimiz yok" diyerek, terörün çözümü konusunda BDP'yle görüşmeyeceklerini ifade etti.

ELAZİĞ - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , terörün çözümü noktasında BDP ’yle görüşmeyeceklerini belirterek, isim vermeden “Teröristlerle kucaklaşanlarla bizim konuşacak hiçbir şeyimiz yoktur. Demokratik ortamda her şeyi açık net herkesle konuştuk, konuşuyoruz ve asla kapımız o insanlara kapalı değildir. Yeter ki terörle irtibatını kessin” dedi.
Elazığ’da toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, şöyle dedi: “Elinde silahı olan karşısında sadece benim güvenlik güçlerimi bulur, bulacaktır. Ama şunu da yine açıkça söylüyorum, demokrasi içinde siyasetin sağladığı imkânlar dahilinde bizimle konuşmak, görüşmek isteyenler, tabii teröristlerle kucaklaşanları kastetmiyorum, teröristlerle kucaklaşanlarla bizim konuşacak hiçbir şeyimiz yoktur. Bölücü terör örgütünün parlamentodaki uzantısı, bir defa söz sahibi de değildir, yetki sahibi de değildir. Sadece maşadırlar.” PKK ’lar için “Bunlar Zerdüşt. Yezidilikten bahsediyorlar. Yezidi de olsa teröre bulaşmadığı sürece, insana insan olduğu için yine değer veririz” diyen Erdoğan, teröre destek verenlere de “Konu Türkiye olunca içeride de dışarda da herkes sınırsız demokrasi aşkına tutuluyor. Yok öyle yağma. İleri demokrasiye evet, ama sınırsız demokrisiye hayır” diye konuştu. Erdoğan, geçen hafta Iğdır’daki öğretmen kaçırma olayını anımsatıp, “Kongrede söylediğim gibi Kürt kardeşlerimin yanımızda olması çağrısını yaptım ve Iğdır’da öğretmenlerimizi bunların elinden aldılar” dedi.

Fatih o çağlarda...
Seçilme yaşını 18’e indirilmesi konusunda Erdoğan, “Bir MHP ’li bir tarafına 18 yaşında gencimizi alıyor, bir tarafına da diğer gencimizi alıyor. Utanmadan, dalgasını geçiyor. Çok büyük seviyesizlik. Dedem Fatih, o yaşlarda bir çağı kapıyor, bir çağı açıyor, Fatih’in nesli olan bizler diyoruz ‘yok biz yapamayız” diye konuştu. Erdoğan, er ve erbaşların oy kullanmasıyla ilgili de “Ne diyorlar? ‘Kışla politize olur’. Subay, astsubay, uzman er ve erbaş kullanıyor da bunlar politize olmuyor da niye er ve erbaş politize olsun” diye konuştu. (AA)