Bedellide 2013 fırsatları...

Bedellide 2013 fırsatları...
Bedellide 2013 fırsatları...
Bedelli askerlikte hak sahibi olduğu halde başvurmayanlara başvuru hakkı tanındı. 69 bin 73 kişinin başvurduğu bedelli askerlikte ikinci taksidini zamanında ödeyemeyenlere bir fırsat daha verilecek.

Radikal.com.tr - Bedelli askerlik yapmak için hak sahibi olduğu halde bugüne kadar hiç başvurmayanlara başvuru hakkı tanındı. AKP İstanbul Milletvekili Bülent Uzun'un hazırladığı teklife göre ayrıca ilk taksidini ödeyerek hak sahibi olanlardan ikinci taksidini zamanında ödeyemeyenlere bir fırsat daha verilecek.


AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan, bedelli askerlikle ilgili yasa teklifi hazırladı. İlk taksidini ödeyerek hak sahibi olanlardan ikinci taksidini zamanında ödeyemeyenlere bir fırsat daha verilecek. Bedelli askerlik yapmak için hak sahibi olduğu halde bugüne kadar hiç başvurmayanlara da yeni hak tanınıyor. İlk kez başvuracaklar 30 bin lirayı peşin olarak yatıracaklar. Milli Savunma Bakanlığı’nın daha önce yaptığı açıklamada bedelli parasının 15 Aralık 2012’ye kadar yatırılacağı açıklanmıştı.

Bedelli askerlik için başvuru hakkına sahip olan kişi sayısı 420 bin olarak açıklanmıştı. Ancak toplam başvuru sayısı 69 bin 73 olmuştu.