Bekaroğlu'ndan telekulak şikâyeti

Bekaroğlu'ndan telekulak şikâyeti
Bekaroğlu'ndan telekulak şikâyeti
CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, usulsüz biçimde telefonlarının dinlendiğini belirterek hükümet ve polisler hakkında Ankara Adliyesi'ne mağdur sıfatıyla şikayetçi olduğunu belirtti.

RADİKAL - Mehmet Bekaroğlu, telefonlarının dinlediği iddiasıyla yaptığı şikayetin ardından Ankara Adliyesi'nin çıkışında açıklama yaptı.

Bekaroğlu şunları söyledi: "Hepinizin de bildiği gibi benim de aralarında bulunduğum çok sayıda kişi başka isimler kullanılarak dinlenmiş. Benim telefonlarım teröristmiş gibi gösterilerek başka isimler adına savcıdan alınan izinlerle dinlenilmiş. Bu hukuksuz, hile yoluyla yapılan dinlemelerin hangi amaçla yapıldığını biz biliyoruz.

Hükümet bu anti demokratik , hukuksuz işlemlerden bir an önce vazgeçmelidir. Ben bugün buraya Ankara Adliyesi'ne gelerek Cumhuriyet Savcısı'na mağduriyetimi belirterek dinlemeye yapan polisler ve hükümet hakkında şikayetçi oldum. Adalete inancımın gereği olarak kişisel haklarıma karşı yapılan bu yasadışı işlemlerin karşılığını bulacağına inanıyorum" dedi.
DHA