@sarikayaercan

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'dan vekiline 'makam' operasyonu

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'dan vekiline 'makam' operasyonu
Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'dan vekiline 'makam' operasyonu
Beşiktaş Belediyesi'ndeki 'sahte imza' skandalı adliyeye taşındı. Belediye Başkanı Murat Hazinedar 'sahte imza' skandalı nedeniyle karşı karşıya geldiği Meclis Başkanvekili Affan Keçeci'ye gece yarısı operasyonu yaptı. Keçeci'nin makam odası ve otomobilini aldı. Belediye yetkilileri, oda ve otomobile belediyenin ihtiyacı olduğunu açıkladı.
Haber: ERCAN SARIKAYA - ercan.sarikaya@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL-CHP Beşiktaş İlçe Kongresi’nde, Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın desteklediği adayın kaybetmesi sonrası oy vermeyen meclis üyelerinin işyerleri için yıkım kararı ve yakınlarının işten atılmasıyla ilgili tartışmalar sürerken yeni bir skandal daha ortaya çıktı. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın, ‘sahte imza’ skandalı nedeniyle karşı karşıya geldiği Meclis Başkanvekili Affan Keçeci’ye operasyon yaptığı iddia edildi. Keçeci’nin, belediyenin merkez binasındaki makam odası saat 24.00’da boşaltıldı, makam otomobili de elinden alındı.

HER ŞEY ‘SAHTE İMZA’ İLE BAŞLADI

Sahte imza skandalı geçen ekim ayında ortaya çıktı. Ekim ayı meclis oturumunda Belediye Başkanı Murat Hazinedar meclisten ‘Belediyenin bazı mülklerinin satışı’ ile ilgili yetki istedi. Bir sıkıntı yaşanmaması için de mecliste çoğunluğu olan CHP, grup kararı aldı. Ancak satış yetkisine karşı çıkan Ediz Feyiz, Safiye Taylan, Mustafa Kantar ve Mustafa Mercan isimli 4 CHP meclis üyesi yapılan oylamada ‘Hayır’ oyu kullandı.

4 ÜYE ŞİKAYET EDİLDİ

Parti kararına uymayan dört meclis üyesi Meclis Başkanvekili Affan Keçeci imzasıyla CHP Beşiktaş İlçe Başkanlığı’na disiplin işlemi yapılması için şikâyet edildi. 4 muhalif meclis üyesi, Beşiktaş’a gönderilen şikâyet dilekçesinden 10 gün sonra da  CHP İstanbul İl Başkanlığı’na şikayet edildi. Partiden atılmaları istendi. Ancak ilçeye gönderilen dilekçenin altındaki imza ile il başkanlığına gönderilen dilekçedeki imzanın aynı olmadığı fark edildi.4 meclis üyesi soluğu Keçeci’nin yanında aldı. Keçeci, Beşiktaş İlçe Başkanlığı’na gönderilen dilekçedeki imzanın kendisine ait olduğunu, diğer dilekçedeki imzanın kendisine ait olmadığını söyleyince gerçek ortaya çıktı.

4 ÜYE CHP İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI’NA BAŞVURDU

Meclis üyeleri CHP İstanbul İl Başkanlığı’na bir dilekçe yazarak bu sahteciliği yapan kişilerin ortaya çıkarılmasını istedi. CHP İl Başkanlığı inceleme başlattı. Meclis üyeleri ve Keçeci’nin ifadeleri alındı.

İMZA SAHTECİLİĞİ MAHKEMEDE

Dosya karara bağlanmadan imzasının taklit edildiğini öne süren Beşiktaş Belediye Meclisi Başkanvekili Affan Keçeci savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık, olayla ilgili soruşturma başlattı. Geçen salı günü Keçeci, savcıya ifade verdi.

Beşiktaş'ta Başkan Hazinedar kaybettiği kongrenin intikamını mı alıyor?

AFFAN KEÇECİ’YE GECE YARISI OPERASYONU

Beşiktaş Belediyesi ise pazartesi gecesi Affan Keçeci’ye operasyon yapıp belediye binasındaki makam odasını ve tahsis edilen makam otomobilini elinden aldı. İddiaya göre pazartesi günü toplanan mecliste Keçeci ve Başkan Hazinedar tartıştı. Keçeci’nin Hazinedar’a “Odamı ve arabamı alabilirsin ama halkın verdiği meclis üyeliğini alamazsın” dediği öğrenildi.

KEÇECİ DOĞRU AMA…

İddialarla ilgili telefonla ulaştığımız Beşiktaş Belediyesi Meclis Başkanvekili Affan Keçeci ‘sahte imza’ olayının adliyeye intikal etmesi nedeniyle konuşmayacağını söyledi. Makam otomobiliyle  odasının geri alındığını ise doğrulamakla yetindi.

BELEDİYE: ODA VE OTOMOBİLE İHTİYACIMIZ VARDI

Meclis Başkanvekili Affan Keçeci’nin odasının ve makam otomobilinin alınmasıyla ilgili Radikal’e konuşan Beşiktaş Belediyesi Hukuk İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Merve Öztopaloğlu Küçükel, dört meclis üyesinin grup kararına aykırı davrandıkları için disipline verildiklerini dile getirdi. Küçükel, Meclis Başkanvekili Affan Keçeci’nin makam otomobili ve odasının geri alınmasının kongre ya da sahte imza meselesiyle ilgisi olmadığını oda ve otomobile belediyenin ihtiyacı olduğu için o kararın alındığını anlattı. Meclisin gündeminin azaldığına da dikkat çeken Küçükel şunları söyledi: Belediyenin, Meclis Başkanvekili’ne oda ve makam otomobili tahsisi gibi bir zorunluluğu yok. Meclisin daha önce çok işi vardı. Artık işleri hafifledi. Belediye ana binası icra binası. Başkan yardımcısına oda lazımdı. Meclis başkanın da icra görevi olmadığı için Affan Başkanın odası kendisine bilgi verilerek boşaltıldı. Sadece o değil başka odalarda boşaltıldı. Meclis Başkanvekili’nin meclis binasında zaten odası var. İcra görevleri azaldığı için makam otomobiline de ihtiyaç kalmadığını düşündük. Meclisin gündeme yaklaşık 2 aydır boş. Meclis ve komisyonların işleri çok azaldı. Önümüzdeki süreçte de bir gündeminin olacağını düşünmüyoruz. Başkanvekili ayda bir meclis toplantısı için geleceği zaman arabayla aldırırız.”