Beşir Atalay: Çözüm sürecinde yanlış yaptık

Beşir Atalay: Çözüm sürecinde yanlış yaptık
Beşir Atalay: Çözüm sürecinde yanlış yaptık
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, seçim döneminde çözüm sürücinin durdurulmasının yanlış olduğunu belirterek, bu nedenle oy kaybına uğradıklarını söyledi ve ekledi: "Doğrusu her şey planlanmış ve giderken, artık neredeyse silah bırakmayla ilgili son adımlara doğru gelinirken, seçim öncesi o sürecin bir anlamda seçim sonrasına erteleniyor gibi bir hava verilmesi ya da durdurulması burada faktörlerden (oy kaybı) biri olmuştur."

RADİKAL - Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Sözcüsü Beşir Atalay, Kanal 7’de katıldığı canlı yayında, seçim sonuçlarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Atalay, seçimlerden önce çözüm sürecinin durdurulmasının yanlış olduğunu ve AK Parti ’ye bölgede oy kaybettirdiğini söyledi.

Beşir Atalay, “Çözüm sürecinde seçim nedeniyle frene basılması, Doğu ve Güneydoğu’daki oy kaybında bir faktör olabilir mi?” sorusuna, “Bunu ben bir faktör olarak görüyorum. Bu, hükümetimizin bir politikasıdır, bunu bir yana bırakıyorum. Bunu bir parti sözcüsü olarak değil de şahsi bir görüş olarak söylüyorum. Doğrusu her şey planlanmış ve giderken, artık neredeyse silah bırakmayla ilgili son adımlara doğru gelinirken, seçim öncesi o sürecin bir anlamda seçim sonrasına erteleniyor gibi bir hava verilmesi ya da durdurulması burada faktörlerden biri olmuştur” yanıtını verdi.

Spikerin “Bu da bir özeleştiri sanırım” sorusuna Atalay, “Evet. O konuya çok emek vermiş biri olarak... Oradaki nihai hedef silah bırakma ve eve dönüştü. Oraya yakın bir noktada, seçime yakın bir zamanda sürecin durdurulmasını ben böyle değerlendiriyorum” şeklinde yanıt verdi.


  http://www.radikal.com.tr/137905413790542

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ? - tlgthrm

  Dikkat edin, oy kaybına sebep olduğu için yanlış demiş. Yanlış olduğu için yanlış demek istemiyor aslında. İnsan bunların oy kazanmak için yapmayacakları şey var mı diye düşünüyor.

  süreç hukuk içinde olmalıydı - user650473

  örgütle masaya oturulması seni kendime denk görüyorum ve siyasi meşruiyetini tanıyorum demektir. fkö olmuş bir pkk, arafat olmuş bir apo ile başa çıkılamaz. süreç tbmmye meşru yollarla seçilip gelmiş kürt vekillerden oluşan bir komisyonla yürümeliydi. hukuk dışı yollara girilmesi doğru değil.