Beşir Atalay'dan yeni hükümet açıklaması

Beşir Atalay'dan yeni hükümet açıklaması
Beşir Atalay'dan yeni hükümet açıklaması
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay, yeni hükümet çalışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Ahmet Davutoğlu başkanlığında 63'üncü hükümetin kurulmasına MKYK'da oy birliği ile karar verildi" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal arasındaki görüşmeye ilişkin "Bilgi sahibi değiliz" diyen Atalay, koalisyon senaryoları için de "Kiminle koalisyon görüşmesi yapılacağına dair bir karar yok. AK Parti'nin denklem dışında olduğu bir Türkiye siyaseti düşünülemez" yorumunda bulundu.

RADİKAL - AK Parti Merkez Karar ve Yürütme Kurulu (MKYK) toplantısı sona erdi. Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılan AK Parti Genel Merkezi'ndeki basına kapalı toplantı yaklaşık 6,5 saat sürdü.

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay toplantı sonrası açıklama yaptı.  Atalay, "Ülkemizin ve milletimizin geleceği her şeyden değerli. AK Parti'nin denklem dışında olduğu bir Türkiye siyaseti düşünülemez" dedi ve ekledi: "Türkiye siyasetinin geleceği en çok AK Parti'nin değerlendirmelerine bağlı. Biz de o sorumluluk içindeyiz. Ülkemizin, milletimizin geleceğiyle ilgili her fedakarlığı yaparız. Bütün bu değerlendirmelerden sonra belli kararlar da alınacaktır" ifadelerini kullandı. 

Atalay'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

ERDOĞAN-BAYKAL GÖRÜŞMESİ

Sayın Baykal görüşmesini kendisi açıkladı zaten. Bilgi sahibi değiliz. Sayın Baykal’ın en yaşlı üye sıfatıyla ilk oturumu yöneteceğini biliyoruz.
Ama başka bir konu varsa kendilerinin açıklaması uygun olur.

KOALİSYON TARTIŞMALARI

MKYK bugün Başbakanımıza bu konuda yetki vermiştir.
Kiminle koalisyon görüşmesi yapılacağına dair bir karar yok. Başbakanımıza bir yetki verdik.
Başbakanımız da bir istişare yapıyor.
Detay verebileceğim şeyleri verdim. Karar haline gelmiş bir konu yok.

BAYKAL’IN “CUMHURBAŞKANI KOALİSYONA OLUMLU BAKIYOR” AÇIKLAMASI

Değerlendiremiyorum şu anda. Tarafların açıklamaları biraz daha netleşirse değerlendirebiliriz.

DİĞER PARTİLERLE TEMAS VAR MI?

Bizim şu anda bir temasımız ve kararımız yok. Kendi istişarelerimizi yapıyoruz. Sorumlu ve dikkatli bir şekilde ülkenin geleceğini öne alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

ÇÖZÜM SÜRECİ VE 'PARALEL YAPI'

Ben bugün bir şey söylemeyeyim. Bunların hepsi konuşulacak. Önümüzdeki zamanlarda konular geliştikçe paylaşırız.

SEÇİM SONRASI KAMUOYU ARAŞTIRMASI

Seçim sonuçlarına ilişkin analizler ve kamuoyu yoklamaları yapılıyor. AK Parti olarak çok sorumlu bir politika yürütüyoruz. 

3 İLDE DEĞİŞİKLİK OLDU

Yurtdışı oylarının katılımı ile 3 ilde değişiklik oldu.

'EŞİM KALP RAHATSIZLIĞI GEÇİRDİ'

Eşim pazartesi sabah ciddi bir kalp rahatsızlığı geçirdi. Kısa sürede, iyi bir müdahale oldu. Şu an daha iyi ama yoğun bakımda. Yarın akşam filan çıkar gibi. Arayan soran herkese ve sizlere de teşekkür ediyorum. Gazi Üniversitesi hastanesi personeli özellikle kardiyoloji bölümünde çalışanlara teşekkür ediyorum.