'Beyefendiye sorulmuş gerisi laf'

'Beyefendiye sorulmuş gerisi laf'
'Beyefendiye sorulmuş gerisi laf'
AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, bir televizyon programında yorum yapması konusunda Başbakan Erdoğan'ı kastederek, "Beyefendiye sorulmuş, gerisi lafügüzaf" dedi

Dün Meclis kulisinde gazetecilerle sohbet eden Hakan Şükür tartışmaları şöyle değerlendirdi: “Görev almadan önce Meclis Genel Sekreterliği’nden sözlü değerlendirme aldım. Meclis Başkanı böyle küçük şeylerle meşgul edilmez. Ben de Anayasa ’yı, İçtüzüğü okuyup anlayabilecek kapasitedeyim. Beyefendiye (Başbakan) sorulmuş, Beyefendi ‘Kanuna bakın engel yoksa olur’ demiş. Yasaya aykırı bir durumum yok. Gerisi lafügüzaf. Ya okuyup anlamayanlar var ya da başka hesapları olanlar var. Meclis çalışmalarına devamsızlığım yok.

Böyle haksız ve yalan iftiralarla ön plana çıkmak hoş değil. Rakam konusunda anlaşma yaptığım kurumun prensipleri var, o sebeple açıklayamıyorum. Ama konuşulanlar çok abartılı. Aslında bu, bana verdikleri değeri gösteriyor, o açıdan teşekkür ederim. Keşke öyle olsaydı. O rakamlar siyasete girmeseydim kazanabileceğim parayı gösteriyor. Ama aldığım o değil. O rakamları ispat ederlerse paylaşmaya hazırım. Malvarlığımız ilgili makamlara iletildi, oralardan bakabilirler. Ben bunlara mesai harcayamam, bunlar basit konular.”

ÇİÇEK: YAPTIĞI ETİK DEĞİL
TBMM Başkanlık Divanı’nın dünkü toplantısında muhalefet milletvekilleri, Hakan Şükür’ün özel televizyonda ücretle yorumculuk yapmasının Meclis’i ve milletvekillerinin itibarını zedelediğini savundu. Meclis Başkanı Cemil Çiçek ise “Benden ne yazılı, ne sözlü izin aldı, ne de gelip bana danıştı. Yaptığını etik bulmuyorum. Gördüğüm kadarıyla bir yasa boşluğundan yararlanıyor. TBMM’nin bir siyasi etik kurulu yok. Diğer parlamentolarda bu tür kurullar var. Bir siyasi etik kurulu kurulsa bu arkadaşımız böyle bir şey yapamaz” dedi. ( hürriyet )