Bilal Erdoğan: Haluk Koç'tan özür bekliyorum

Bilal Erdoğan: Haluk Koç'tan özür bekliyorum
Bilal Erdoğan: Haluk Koç'tan özür bekliyorum
Bilal Erdoğan, bir lokantanın sahipleriyle çektirdiği fotoğrafı, "IŞİD'le bağlantının kanıtı" gibi gösterdiği gerekçesiyle CHP Sözcüsü Haluk Koç'tan özür beklediğini söyledi: "Özür bekliyorum. Özür dileyemiyorsa istifasını vermesini istiyorum."

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, bir ciğerci dükkanında çektirdiği fotoğrafın "IŞİD militanlarıyla irtibatlı olduğunun kanıtı" gibi gösterilmesine bir kez daha tepki göstererek, CHP Sözcüsü Haluk Koç'u kendisinden özür dilemeye çağırdı.

İtalya'nın Bologna kentinde Yeni Şafak gazetesine konuşan Bilal Erdoğan, IŞİD bağlantısı gibi gösterilen kişilerin esnaf olduklarının ortaya çıktığını belirterek, "Anamuhalefet Partisinin Genel Başkan Yardımcısı tüm Türkiye'ye rezil oldu. Ne beklersiniz, mahcup olmalarını, utanmalarını, hatalarını anlayıp özür dilemelerini beklersiniz. Birazcık haysiyet olsa, sokağa dahi çıkmamalarını beklersiniz” dedi.

'İSTİFA ETSİN'

“Ama bir özür bile dilemediler. 'Böyle bir hata yaptım, filanca tarafından aldatıldım' diyemez mi? Siyaset Türkiye'nin meseleleri üzerinden yapılsın, iftiralar üzerinden yapılmasın. İnsanların haysiyetleri var ve bunlar bu kadar sorumsuzca kirletilmesin, lekelenmesin" diyen Bilal Erdoğan, Haluk Koç'a yönelik olarak da şunları söyledi: "Özür bekliyorum. Özür dileyemiyorsa istifasını vermesini istiyorum. Çünkü, bu siyasetçinin insan içine çıkamaması lazım."