Bilal Erdoğan'ın doktora için İtalya'ya taşınmasına muhalefet ne dedi?

Bilal Erdoğan'ın doktora için İtalya'ya taşınmasına muhalefet ne dedi?
Bilal Erdoğan'ın doktora için İtalya'ya taşınmasına muhalefet ne dedi?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın doktorasını tamamlamak için İtalya'ya yerleştiği yönündeki haber siyasi partiler tarafından farklı yankılar buldu.

RADİKAL - Bilal Erdoğan'ın doktorası tamamlamak için İtalya'ya yerleşmesi hakkındaki soru üzerine açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, “Siyasilerin çocuklarının bu özel durumlarının siyasi malzeme yapılmasını uygun görmüyorum. Okumak ihtiyacı hissediyorsa elbette yerleşebilir eğer gerçek neden buysa” değerlendirmesini yaptı.

‘SIKINTISI YOKSA...’

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk de söz konusu iddiayı medyada gördüğünü belirterek, “Ne diyeyim? Bizim ülkemiz çok rahat yaşanılacak bir ülke. Hiçbir sıkıntısı olmayan insanlar açısından terk edilmeyecek kadar güzel bir ülke” karşılığını verdi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu da Türkiye ’de çok kaliteli üniversiteler olduğunu belirterek, “Hiç dışarıya gitmeye gerek yok. Çok kaliteli hocalarımız var. Bence Türkiye’deki üniversitelere güvenmeleri lazım” diye konuştu.

Bilal Erdoğan doktorası için İtalya'ya yerleşti

YURTDIŞI ARAYIŞLARI...

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ise Bilal Erdoğan’ın İtalya’ya yerleşmesini medyadan takip ettiğini belirterek, “13 yıllık AKP hükümeti döneminde çok ciddi suçlar işlendi. Roboski, Zergele ve Cizre’ye kadar yapılan katliam süreçleri, 17-25 Aralık yolsuzluk ve hırsızlıkların boyutu ortada” değerlendirmesini yaptı. Baluken, "AKP ve sarayın sarsıldığı bir dönemde yurtdışına yerleşme arayışlarına girilmesinin şaşırtıcı olmadığını" söyleyerek, “1 Kasım itibarıyla bir dönem kapanacak. 1 Kasım sonrası arayışların yöntemi konusunda bilgi sahibi değiliz. Biletlerini mi hazırlıyorlar, dosyalarını mı hazırlıyorlar, bilmiyoruz” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/144662414466243

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hayret - genco940

  her ile bir üniversite yap, doktora vermek için İtalya'ya git, Türkiye de doktora verecek yer bulamadınız mı?

  BENDEN SÖYLEMESİ. - m.rozbilen

  "Yaa haakk" deyip ok atan Bilal İtalya'ya yerleşecek anlaşılan. Bizi bırakıp gittiğine ya da gideceğine üzüldüm. O giderse kim "yaa haakk" diyecek? Bence İtalya'ya yerleşecek ve ilerde (kısa süre sonra) babasını da yanına alacak. Yani ailece Türkiyeden kaçacaklar. Mallarını mülklerini nakite çevirdiklerinde biliniz ki kaçıyorlar. Kapıları tutun.

  Bizden uzak, Tanrı'ya yakın olsun. - user1124507

  Bu gidişi takip eden başkaları da olsun. Türkiye'yi sömürdükleri, verdikleri zararlar yeter. Gidişleri olsun, dönüşleri olmasın. Onlar gittikten sonra maddi zararlar bir yana, toplumsal dokuya verdikleri zararların giderilmesi bu ülkenin 50 yılını alacak.