Bilal ve Sümeyye Erdoğan için IŞİD açıklaması

Bilal ve Sümeyye Erdoğan için IŞİD açıklaması
Bilal ve Sümeyye Erdoğan için IŞİD açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi, Bilal ve Sümeyye Erdoğan'ın IŞİD ile ilişkili olduğu yönündeki iddiaları yalanladı.

RADİKAL - Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada, Bilal ve Sümeyye Erdoğan’ın IŞİD ile ilişkili olduğu yönündeki iddilar yalanlanarak; ’Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ’ı, oğlu Bilal Erdoğan’ı ve kızı Sümeyye Erdoğan’ı, IŞİD ile ilişkili göstermeye çalışan ve son günlerde ahlaksızca piyasaya sürülen mesnetsiz iddialar da, Türkiye ’ye karşı yürütülen karalama kampanyasının bir parçası olup tümüyle yalandır’ denildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi, bazı basın organlarında Cumhurbaşkanı RECEP TAYYİP ERDOĞAN ’ın oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan’ın IŞİD Terör örgütü ile ilişkili olduğu yönündeki iddiaları yalanlayan bir açıklama yayımladı.

Açıklamada, ’Türkiye ile IŞİD arasında ilişki bulunduğu izlenimi uyandırmak için algı operasyonları yapıldığı’ kaydedilerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çocukları ile ilgili iddialarında bunun bir parçası olduğu vurgulandı. Erdoğan’ın çocukları ile IŞİD arasında ilişki olduğu yönündeki iddiaların mesnetsiz olduğu belirtilerek; ’Bu tür iftira ve yalanlara aracılık etmek, gazetecilik etiğiyle bağdaştırılamayacağı gibi kişilik haklarına da aleni bir saldırı niteliği taşımaktadır’ denildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

’Türkiye ile terör örgütü IŞİD arasında ilişki bulunduğu izlenimi uyandırarak, ülkemizin imajını zedelemeyi amaçlayan algı operasyonlarına her gün bir yenisi eklenmektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı, oğlu Bilal Erdoğan’ı ve kızı Sümeyye Erdoğan’ı, IŞİD ile ilişkili göstermeye çalışan ve son günlerde ahlaksızca piyasaya sürülen mesnetsiz iddialar da, Türkiye’ye karşı yürütülen karalama kampanyasının bir parçası olup tümüyle yalandır. Esed rejimi ve işbirlikçilerinin destekçisi olan bir takım yabancı internet sitelerinde uydurulan bu çirkin iftiralar, Türkiye aleyhtarlığıyla dikkati çeken bazı mecralar tarafından da alıntılanmakta, Türkiye’de ise tezviratı adeta meslek edinen kimi internet siteleri tarafından haber kisvesi altında dolaşıma sokulmaya çalışılmaktadır. Bu tür iftira ve yalanlara aracılık etmek, gazetecilik etiğiyle bağdaştırılamayacağı gibi kişilik haklarına da aleni bir saldırı niteliği taşımaktadır. Vatandaşlarımızın da canına kast eden terör örgütü IŞİD’e karşı Türkiye’nin öteden beri kararlı biçimde mücadele vermekte olduğu gerçeği, hiçbir surette örtbas edilemez. İftiralara ilişkin tüm hukuki haklarını mahfuz tutan Sayın Cumhurbaşkanımız, medya organlarını, Türkiye’yi hedef alan algı operasyonlarına alet olmama hususunda gerekli duyarlılığı göstermeye davet etmektedir.’


  http://www.radikal.com.tr/140284214028422

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  parola - genco940

  ne duyarsan yalanla. Dolayısıyle İşit yalanlama merkezi bayağı faal gözüküyor. Sebep belli artık aklı başında olanlar geçmişte koruması altına aldığı içerdeki ve dışardaki unsurları şimdilerde yalanlayarak sözüm ona kendini savunmaya çalışıyor. Tabii esas olan milletin buna ne derecede inanacağı, körü körünemi, gerçekte yapacağı bir muhakeme ile mi? Hani bir şarkı söylenir Sen ne dersen de gibi.

  Bence - Gılgameş

  Bence bu kendilerinin çıkardığı bir iddia. Millet hep mağdurdan yanadır ya bizim ülkede! IŞİD'le olan ilişki konusunda ise 'algı yanılgısı' yaratma iddiasına çok güldüm. Bugüne kadar gördüğüm fotoğraflar, videolar, okuduğum görgü tanıklarının anlattıklarından sonra sıkı bir fıkra gibi geldi bana!