Binali Yıldırım'a özel görev

Binali Yıldırım'a özel görev
Binali Yıldırım'a özel görev
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı sonrası Erdoğan'ın danışmanlığına getirilen eski Bakan Binali Yıldırım'ın Köşk'e özel danışmanlık yapacağı öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi, halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanının çalışma tarzının da farklı olacağını sıkça vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Çankaya Köşkü’nde de farklı bir yapılanmaya gidiyor. Vatan 'ın haberine göre Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı’na taşıdığı, Başbakanlık’taki danışmanları dışında, ismi başbakan adayları arasında geçen, hükümetleri döneminde en güvendiği isimlerin başında gelen eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ı özel danışmanı olarak görevlendirdi. 2015 seçimine kadar, milletvekili sıfatını taşıması nedeniyle danışmanlık görevini gayrıresmi olarak yürütecek Yıldırım’ın, seçimden sonra atamasının resmileşeceği bildirildi.

KALIN GENEL SEKRETER YARDIMCISI

Binali Yıldırım’ın klasik bir danışmanlık yapmayacağı, Erdoğan’ın hükümetle ilişkilerinden diğer kritik çalışmalarına kadar her konuda en yakınındaki isim olacağı öğrenildi. Erdoğan’ın, Başbakanlık’ta dış politika danışmanlığını yürüten İbrahim Kalın ise Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi. Genel Sekreterlik için en güçlü ismin ise Fahri Kasırga’nın olduğu, sürpriz olmazsa Kasırga’nın atamasının da kısa sürede yapılacağı bildirildi. Erdoğan, Köşk’e, eski basın danışmanı Lütfullah Göktaş, danışmanları Mustafa Varank, Yiğit Bulut gibi çok güvendiği bilinen isimleri de atamıştı.