Birgül Ayman Güler'den Mehmet Bekaroğlu'na: Hile ile seçildi

Birgül Ayman Güler'den Mehmet Bekaroğlu'na: Hile ile seçildi
Birgül Ayman Güler'den Mehmet Bekaroğlu'na: Hile ile seçildi
CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan'ın partiden istifasının ardından gözler onunla birlikte hareket eden CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'e çevrildi. Güler, CHP'de yaşananların 'ideolojik ayrışma' olduğunu söylerken, Bekaroğlu'na da yanıt verdi.

RADİKAL - CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, yaptığı yazılı açıklamada CHP’nin kuruluşundan ve kurucularından gelen tarihi görevleri olduğunu belirterek, "Bugün gelinen noktada ‘yeni CHP’ söylemi ile CHP’nin köklerinden, temel değerlerinden koparılma gayretlerine tanık oluyoruz. CHP’nin altı oku tabela üzerinde basit bir sembolden ibaret değildir. Her birisinin ulusumuzun ve mazlum ulusların kaderleri üzerinde tarihi anlamları vardır. Bu hedefler doğrultusunda politika yapan bir CHP aydınlık Türkiye’nin umudu, ülkeyi dikta rejimi ile yöneten AKP ’nin belası olacaktır" dedi.

"ULUSAL DURUŞ KIRILDI"

Açıklamasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu’nun, "Ulusalcılar giderse parti güçlenir" sözlerini de değerlendiren Güler, "Hile ile genel başkan yardımcısı seçilen birinin ulusalcılara karşı konuşması kabul edilemez. Mehmet Bekaroğlu gibi isimler ne dediğinin farkında mı bilmiyorum. Ulusalcılar gitsin demekle bir milyon CHP üyesi, on milyon seçmen gitsin demek isteniyor. Bu, partimizin omurgasını oluşturan Mustafa Kemal Atatürk ve bağımsız, laik Cumhuriyet sevdalısı üyelerimizi rencide eden bir söz. Bence gitmesi ve o koltuğu terk etmesi gereken bu çağrıyı yapanın kendisidir. Ulusal duruş kırıldı, bunun düzeltilmesi gerekiyor" dedi. (Elif DEMİRCİ/İZMİR/DHA)