Boğaziçi Üniversitesi'nde Şener ve TÜSİAD'a protesto

TÜSİAD'ın 'Girişimcilik Kongresi'ni protesto eden TKP'liler, Başbakan Yardımcısı Şener'e sözlü ve fiili saldırıda bulundu.

TÜSİAD'ın Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlediği 'Girişimcilik Kongresi' öncesi, bir grup TKP'li öğrenci protesto gösterisi yaptı. Öğrenciler kongreye katılmak üzere gelen Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'i de protesto etti.
Üniversite'nin Güney Kampusü Albert Long Salonu'nda saat 09.30'da başlaması gereken toplantı da, yarım saat gecikmeli olarak başlayabildi. Binanın önündeki bahçede toplanan protestocu ögrenci grubu, 'ABD uşağı TÜSİAD, dışarı,' 'Müşteri değil, öğrenciyiz,' 'Tüccar siyaset üniversiteden defol', 'NATO'cu TÜSİAD üniversiteden defol' ve 'Katil ABD, işbirlikçi AKP' sloganları attı.
Öğrenciler kongreye katılmak üzere gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'e de sözlü ve fiili saldırıda bulundu. Üniversitenin bahçesinde yaklaşık 100 öğrenci tarafından çevresi sarılan ve sloganlar arasında yürümeye çalışan Şener'in önü kesilmek istendi. Bu sırada Şener'in korumaları ile öğrenciler arasında yer yer yumruklu kavgalar yaşandı. Öğrenciler daha sonra bina girişine asılan kongre afişlerini yırttı ve sloganlı gösterilerine bir süre daha devam etti.
Öğrencilerin kongreye gelen katılımcıların içeri girişlerini engellemeye çalışmaları üzerine davetliler arka kapıdan içeriye alınmaya çalışıldı.

ŞENER: TOPLUMSAL ZENGİNLİĞİN BİR PARÇASI

TÜSİAD tarafından düzenlenen "1. Girişimcilik Kongresi" öncesi öğrenciler tarafından yapılan protestoları değerlendiren Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, toplumda farklı görüşlerin olabileceğini belirterek, "Protestolar toplumsal zenginliğin bir parçası. Hangi renkliliği gösterirse göstersin, hepsini seviyor hepsini kucaklıyorum" dedi.